@article{article_239376, title={STURM-LIOUVILLE OPERATÖRÜNÜN SAYISAL ÖZDEĞERLERİ}, journal={Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi}, volume={2}, pages={43–49}, year={2016}, DOI={10.28948/ngumuh.239376}, author={Yıldız, Güldem}, keywords={Eigenvalue, Finite Difference Method, Sturm-Liouville}, abstract={Bu makale, Dirichlet sınır şartlarıyla ve -y’’(x)+q(x)y(x) diferansiyel ifadeyle üretilen Sturm Liouville diferansiyel operatörleriyle ilgilidir. Burada q(x) sonlu sayıda tekil noktaları olan Lebesque integrallenebilir potansiyel fonksiyondur. Nümerik yöntemlerden sonlu farklar yöntemi kullanılarak, Sturm Liouville diferansiyel operatörün özdeğerleri elde edilmiştir. Bu özdeğerlerin perturbasyonları hesaplanmıştır.}, number={2}, publisher={Nigde Omer Halisdemir University}