Dergimize makale gönderecek yazarların dikkatine!


Dergimiz TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin için izlenme aşamasındadır. Tr Dizin kriterleri gereği, sosyal bilimlerde insan ve hayvan üzerine çalışmaları kapsayan tüm araştırmalar için Etik Kurul Onayı alınmış olmalı, bu onay makalede belirtilmeli ve belgelendirilmelidir.


Etik Kurul Onayı olmayan, insan üzerine çalışmaları (anket çalışmaları, deney çalışmaları vb.) kapsayan makaleler TR Dizin kriterleri gereği dergimizde yayınlanamamaktadır. 


Bilginize sunarız. 

25.01.2019

Dergimize makale gönderecek olan yazarların dikkatine!

Mart 2019'da yayınlanması planlanan Humanitas Bahar sayısı için makale gönderecek olan yazarların, gönderdikleri makalelerde dergi yazım kurallarımızı dikkate almaları rica olunur. Makalelerin dergi yazım kurallarına uygun gönderilmesi halinde, süreç işlemleri daha hızlı ilerlemektedir.
Dergi yazım kuralları için lütfen 
tıklayınız.

Makale gönderecek yazarların ORCID ID bilgilerini sistemde güncellemeleri gerekmektedir. ORCID ID bilgileri makale gönderimi için zorunlu hale getirilmiştir. Araştırmacıların birbirinden ayırt edilmesi amacıyla kullanılan ORCID ID bir araştırmacı kimliğidir. ORCID ID üyelik işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirmek için tıklayınız.  


08.11.2018

"Mart 2019" tarihinde yayınlanacak olan Bahar sayımız için son makale gönderim tarihi 15 Ocak 2019'dur. Bu tarihten sonra gönderilen makaleler, bir sonraki sayımız için işleme alınacaktır. 

Humanitas Uluslararası Sosyal Bilimler Dergisi 6.Cilt 12.Sayısı elektronik olarak yayınlanmış olup Dergipark sistemi üzerinden erişiminize açıktır.

"Ekim 2018" sayısı için makale kabul işlemleri 22 Temmuz 2018 tarihinde sonra ermiştir. 22 Temmuz sonrası sisteme yüklenen yazılar "Nisan 2019" sayısı için değerlendirmeye alınacaktır.

Dergimize makale gönderecek olan yazarların dikkatine, 

Dergimiz Mayıs 2018 tarihi itibariyle tüm makalelerde yeni yazım kurallarını dikkate almaktadır. Dergimizin yazım kurallarını DERGİPARK Yazım Kuralları sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz.

Dergimizin güncel yazım kuralları için yalnızca DERGİPARK sistemimizi dikkate almanız gerekmektedir. DERGİPARK dışındaki web sayfalarında bulunan yazım kuralları geçersizdir. 

Humanitas Uluslararası Sosyal Bilimler Dergisi Güz sayısı için son makale gönderim tarihi 20 Temmuz 2018'dir.
Bu tarihten sonra gönderilen makaleler bir sonraki sayı (Bahar) için bekletilecek, Güz sayısı yayın işlemleri tamamlanana kadar herhangi bir işlem yapılmayacaktır.
 

Dergimizin Yayın İlkeleri ve Yazım Kuralları 12 Mayıs 2018 tarihi itibariyle değiştirilmiştir. Yenilenen Yayın İlkelerine ve Yazım Kurallarına aşağıdaki dergi sayfalarından ulaşabilirsiniz. 

Güncel Yayın İlkeleri

Güncel Yazım Kuralları

Makale gönderecek olan yazarların dergimizin yeni yayın ilkeleri ve yazım kurallarını dikkate almaları gerekmektedir.