Dergimize yapılan eğitim alanındaki makale başvurularının yoğunluğu nedeniyle 30 Temmuz 2017 tarihi itibariyle eğitim alanından (eğitim bilimleri, sosyal bilimler eğitimi, Türkçe eğitimi gibi eğitimin tüm alanlarından) yeni makale başvurusu alınmayacaktır. Dergimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Dergimizde yayınlanan çalışmaların yabancı okurlar tarafından takibini kolaylaştırmak, dergimize ve yayınlarımıza yönelik ilgiyi ve atıf sayısını arttırmak amacıyla, 2017 yılından itibaren yayınlanacak çalışmalara İngilizce uzun özet (extended abstract) istenecektir.

 

Türkçe yazılmış makalelerin Kaynakça bölümünden sonra İngilizce Extended Abstract eklenecektir.  (İngilizce yazılmış makalelere Türkçe uzun özet eklenmeyecektir). Uzun özet, 750-1000 kelime arasında olacaktır. Derginin esas metin için geçerli olan biçimsel yazım özellikleri uzun özet için de geçerlidir. Extended Abstract, “Introduction”, “Method” ve “Result and Discussion” alt başlıklarını içerecektir.


Dergi otomasyonuna yeni yüklenecek çalışmalarda,  İngilizce uzun özet (extended abstract) koşulu aranacak olup, bu koşula uymayan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.


Dergi otomasyonuna daha önceden yüklenmiş ve değerlendirme sürecinde olan çalışmalar için yayınlanabilir kararından sonra, yazarlardan çalışmalarına İngilizce uzun özet (extended abstract) eklenmesi istenecektir.


Dergimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.ÖNEMLİ DUYURU


Dergimize yeni makale kabulü yeniden başlamıştır.


Dergimize ev sahipliği yapan Dergipark ADS'den (Açık Dergi Sistemi) UDS'ye (Ulakbim Dergi Sistemi) geçiş yapmıştır. Bu geçiş sonrasında dergimize yayınlarınızı yüklemek için http://dergipark.gov.tr/mkusbed adresindeki için UDS sayfamızı ziyaret ediniz.


Yeni UDS sisteminde de eski giriş bilgileriniz (e-posta adresi ve şifre) kullanılmaktadır. Eğer sisteme girişte sorun yaşarsanız (ulakbim.dpdestek@tubitak.gov.tr) adresine e-posta göndererek yardım alabilirsiniz.


Sisteme giriş sorunları dergimize özgü olmayıp, Dergipark ev sahipliğindeki bütün dergiler için geçerlidir. Sisteme bir kez giriş yaptığınızda Dergipark ev sahipliğindeki bütün dergilere erişim sağlayabileceksiniz.


Dergimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.