Aim

Spor Eğitim Dergisi (SED), Hareket ve Antrenman Bilimi, Spor Eğitimi, Spor Sağlık ve Beslenme, Egzersiz Fizyolojisi, Egzersiz ve Spor Psikolojisi, Spor Bilişim Teknolojisi, Spor Yönetimi ve Beden Eğitimi ve Spor bilimleri alanlarındaki en son araştırmaları sunan saygın ve Uluslararası hakemli yayın (Bilimsel Dergi) organıdır. 

SED, Editöre mektup, derleme, araştırma ve orijinal araştırmaları yayınlamaktadır. Dergiye yayınlanması için başvurulan bilimsel makaleler, teorik veya deneysel araştırmalara veya spor bilimleri alanındaki pratik uygulamalara ilişkin yeni veriler içermelidir.


Web site: http://dergipark.gov.tr/seder

Makale Gönderi: http://dergipark.gov.tr/seder

AÇIK ERİŞİM POLİTİKASI


MAKALE YAYINLAMA ÜCRETİ


YAYIN SIKLIĞI

SED  yılda 3 sayı olarak (Nisan, Ağustos, Aralık) çıkarılmaktadır. Yazarlar bir sonraki sayıya kadar eserlerinin yayınlanmasını beklemeyecektir. Bu yolla SED, makale yayın sürecini, dergimize yayının yüklenmesinden, yayınlanıncaya kadar geçen süreyi hızlandırmayı amaçlamaktadır.


ARŞİVLEME

Spor Eğitim Dergisi katılan kütüphaneler arasında dağıtık bir arşivleme sistemi oluşturmak ve bu kütüphanelerin koruma ve restorasyon amaçlı kalıcı arşivler yaratmasına izin vermek için LOCKSS sistemini kullanmaktadır.

Scope

SED dergisi temel olarak spor bilimi ile ilgili tüm araştırma makalelerini kapsayan çalışmaları yayınlar. 

Bu konular:

·      Antrenman Bilimi

·      Sporcu Sağlığı

·      Sporcu Beslenmesi

·      Egzersiz Fizyolojisi

·      Egzersiz ve Spor Psikolojisi

·      Sporda Bilişim Teknolojileri 

·      Spor Yönetimi

·      Beden Eğitimi ve Spor

·      Hareket Eğitimi 

.   Rekreasyon

.   Engellilerde Spor

SED dergisi açık erişim olarak yayın yaparak spor bilimi ile ilgili farklı ülkelerdeki bilim insanlarının yayınlarını yayınlamaktadır.