Güncellenen SSS sayfamızı takip etmeyi unutmayın

Sürekli güncellenen SSS sayfamıza lütfen göz atmayı unutmayın. Sorularınızın cevabına çok daha kısa sürede ulaşabileceksiniz. Süreçle ilgili güncellenen videolar için YOUTUBE

2.007

Dergi
Dergi başvuruları, DergiPark katılım koşulları çerçevesinde değerlendirilir ve ilgili kişiye bildirim gönderilir. Dergi başvurusu için tıklayınız.

465.050

Makale
DergiPark üzerinden gönderilen makale süreçlerini kendi hesabınızdan takip edebilirsiniz. Alanınızla ilgili bir dergiye makale göndermek için tıklayınız.

317.156

Araştırmacı
Dergilere makale göndermek veya hakemlik yapmak için kayıt olmak gerekir. Profilinizdeki bilgilerin güncelliği sizinle kolay iletişim kurulmasını sağlar.

1.497

Yayıncı
DergiPark'taki yayıncılar türlerine göre filtrelenmektedir. Üniversite, Kamu, Dernek, EAH ve vb. türler ile yayıncı listesine ulaşmak için tıklayınız.

DergiPark Hakkında

TÜBİTAK ULAKBİM çatısı altında, Türkiye'de yayımlanan akademik dergiler için elektronik ortamda barındırma ve editoryal süreç yönetimi hizmeti sunar. DergiPark dergilerin işleyişine ve yönetimine karışmaz.

Yazarlar her türlü konu için ilgili derginin editörü ile iletişime geçmelidir.

DergiPark günlük ortalama kullanıcı sayısı: 100.009

DergiPark bir dizin değildir.

DergiPark bir dizin değil, dergilerin elektronik ortamda yönetilmesini sağlayan bir alt yapı hizmetidir.

DergiPark’ta yer alan tüm makaleler ÜAK tarafından belirlenmiş “ULAKBİM tarafından taranan ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış makale” tanımına girmez.

TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin kapsamında dizinlenen dergiler, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından Doçentlik Başvuru Şartları‘nın “Ulusal Makale” maddesinde bu tanım ile değerlendirme kapsamına alınmıştır.

Devamını Oku

Duyurular

Güncellenen SSS sayfamızı takip etmeyi unutmayın

Sürekli güncellenen SSS sayfamıza lütfen göz atmayı unutmayın. Sorularınızın cevabına çok daha kısa sürede ulaşabileceksiniz. Süreçle ilgili güncellenen videolar için YOUTUBE

Önemli Duyuru!

DergiPark makale süreç sistemi yenileme çalışmaları sebebiyle 22.07.2020 tarihinde makale gönderim ve süreç sayfalarına erişim sağlanamayacaktır.

DergiPark'ta barındırılan dergiler için "Etik İlkeler ve Yayın Politikası" açıklamalarının eklenmesi zorunlu hale getirilmiştir.

TR Dizin ile işbirliği çalışmaları kapsamında hazırlanan bu alanın gereği gibi doldurulması ve derginin beyan ettiği politika ve ilkelere uygun uygulamalar içinde bulunması DergiPark kullanım koşullarından biri haline getirilmiştir.

Pandemi Süreci ve DergiPark Web Semineri

Pandemi sürecinde neler yaşandı, sorunlar nasıl aşıldı ve yeni tasarımlarıyla gelecekte DergiPark'ı ne bekliyor? İzlemek için tıklayın.

COVID-19

COVID-19 ve benzeri salgın hastalıklar hakkında bilimsel yayınlara DergiPark'ın da aralarında olduğu Covid-19 Türkiye Web Portalından erişebilirsiniz.