@article{article_1728135, title={Beta Fonksiyonları Yardımı ile Yapılan Sheffer Polinomlarını İçeren Operatörlerin Bir Genellemesi}, journal={Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dergisi}, volume={6}, pages={375–383}, year={2025}, DOI={10.63716/guffd.1728135}, author={İçöz, Gürhan and Özdemir, Handenur}, keywords={Süreklilik Modülü, Sheffer Polinomları, Beta Fonksiyonları}, abstract={Bu çalışmada, Sheffer polinomlarını içeren yeni bir Beta tipli operatör sınıfı tanıtılmaktadır. Bu operatörlerin yaklaşım özellikleri, Korovkin tipli teorem yardımıyla incelenmektedir. Ayrıca, yakınsama hızı; süreklilik modülü, ikinci mertebeden süreklilik modülü ve Petree K-fonksiyoneli kullanılarak belirlenmektedir. Elde edilen sonuçların uygulanabilirliğini göstermek amacıyla, Bell, Toscano ve Laguerre polinomları gibi Sheffer tipli polinom dizileri kullanılarak çeşitli örnekler verilmekte ve hata kestirimleri süreklilik modülüne göre hesaplanmaktadır.}, number={2}, publisher={Gazi Üniversitesi}