@article{article_664675, title={Quasilineer Uzaylarda Biquasilineer Fonksiyoneller ve Bazı Sonuçları}, journal={Erzincan University Journal of Science and Technology}, volume={13}, pages={95–104}, year={2020}, DOI={10.18185/erzifbed.664675}, author={Bozkurt, Hacer and Yılmaz, Yılmaz}, keywords={Biquasilinear functional,quasilinear functional,quasilinear space,normed quasilinear space,inner product quasilinear space}, abstract={<p class="MsoNormal" style="margin-top:6pt;margin-right:0cm;margin-bottom:.0001pt;margin-left:0cm;"> <span style="font-size:10pt;line-height:115%;">Bu çalışmada quasilineer fonksiyonel analizde yeni bir kavram olan biquasilineer fonksiyonel kavramını tanımladık. Bilineer fonksiyonel kavramında olduğu gibi biquasilineer fonksiyonel ve kuadratik form kavramlarında da bir iç çarpım quasilineer uzayına ihtiyaç duyulmadığını gördük.  Bu fonksiyonelleri herhangi bir quasilineer uzayında tanımlayabildik. Çalışmamızda bu yeni kavramı verdikten sonra Hilbert quasilineer uzaylarda biquasilineer fonksiyoneller teorisi üzerine dikkate değer bazı örnekler verdik. Ve yine bu teori üzerine bazı teoremler ve ispatlarını çalışmamızda sunduk. </span> </p> <p> </p>}, number={1}, publisher={Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi}