Mevlüt TATLIYER İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ
Yayın 2 Atıf 1 Hakemlik 4
2 Yayın
1 Atıf
4 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Çalışma Sosyolojisi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Para Politikası Maliye Politikası İstihdam Enflasyon Büyüme

Biyografi

Tatlıyer, 2007 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Finansal Ekonomi bölümünde (2010), doktorasını ise İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı (2014). Tatlıyer halen İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Ayrıca, SETA Ekonomi biriminde araştırmacıdır. İlgi alanları arasında makro iktisat ve uluslararası politik iktisat bulunan Tatlıyer’in çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde yayınları bulunmaktadır. Tatlıyer’in ayrıca İktisadi Düşüncenin Evrimi ve İktisat Politikası (2015) ve İstihdamı Paylaşmak İşsizliğin Nedenleri ve Çözümü (2020) isimli iki kitabı vardır.

Kurum

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

Yayınlar

Determinants of Private Saving Level: Evidence from Turkey
Yayın Bilgisi: 2017 , Sosyoekonomi
DOI: 10.17233/sosyoekonomi.295555
ATIF 1 FAVORİ 0

1

ATIF

0

FAVORİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.