Evren DAŞDAĞ Doç. Dr. İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ
Yayın 4 Atıf 0 Hakemlik 4
4 Yayın
0 Atıf
4 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Çini/Seramik Radyo-Televizyon Seramik Seramik Tasarımı/İnorganik Malzemeler

Biyografi

1988’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Seramik ve Cam Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu.
1989-1996 ve 2006-2010 yılları arasında TRT GAP Diyarbakır Radyosu ve TRT GAP Televizyonu’nda spiker olarak çalıştı. Yüzlerce program sundu. Ayrıca “Şairlerimiz ve Şiirlerimiz” adlı 13 bölümlük şiir programını hazırlayıp sundu.
1996’da Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak atandı.
2001’de Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını, 2009’da Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde doktorasını tamamladı.
Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makale ve bildirileri bulunan Doç. Dr. Evren Daşdağ, kısa bir süre, İngiltere’de bulunan De Montfort Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde çalıştı ve orada “Anadolu’dan Esintiler (Inspiration of Anatolia)” Başlıklı kişisel sergi açtı.
“Diyarbakır Geleneksel El Sanatları” adlı iki ciltlik kitabın hem bölüm yazarlığını hem editörlüğünü yaptı.
Sanat, sanat eğitimi, sanat tarihi, doğru ve güzel konuşma, radyo ve televizyonda görüşme teknikleri, diksiyon, beden dili üzerine çeşitli seminer ve konferanslar verdi, panellere katıldı.
Yurtiçi ve yurtdışında kişisel ve karma sergilere katıldı. Eserleri çeşitli koleksiyonlarda yer aldı. Çeşitli workshoplar, sergiler ve yarışmalar düzenledi.
2014 Mart Ayında Doçent unvanı alan Evren Daşdağ Halen İ.M.Ü Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Kurum

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.