Etik İlkeler ve Yayın Politikası

YAYIN İLKELERİ:


Aydın İktisat Fakültesi Dergisi'ne gönderilen yazılar daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış ve hâlihazırda yayınlanmak üzere sunulmamış olmalıdır. Dergide Türkçe ve İngilizce dillerinden herhangi biri ile yazılmış yazılar yayınlanır. Dergide yayımlanan çalışmaların bilim ve dil bakımından sorumluluğu yazar/yazarlarına aittir.

Daha önce konferanslarda sunulmuş ve tam metin olarak yayınlanmamış çalışmalar, yayın değerlendirme sürecine kabul edilebilir. Dergimize makaleler elektronik ortamda https://dergipark.org.tr/en/pub/aifd adresinden gönderilmelidir. Makalelerin web sitesi üzerinden online gönderilebilmesi ve hakem değerlendirme sürecinde makalenin hangi aşamada olduğunun takip edilebilmesi için Dergi’ye üye olunması ve giriş yapılmış olması gerekmektedir. Derginin sitesine girilen kişisel bilgiler yalnızca derginin açıklanan amaçları için kullanılacak ve başka hiçbir amaç veya hiçbir taraf için ulaşılabilir olmayacaktır.

Aydın İktisat Fakültesi Dergisi'ne gönderilen makalelerin hakem süreci ile ilgili bilgilendirme yazarlara dergipark sistemi üzerinden yapılmakta ve ayrıca sistem üzerinden değerlendirme raporları yazarlar tarafından kolaylıkla takip edilebilmektedir. 

ici2.png191671916615982159811709419165acarindex.pnglogo-minik.png