Hakkında

Alfa Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Dergisi (AMUBD) temel mühendislik alanlarında (Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Malzeme Mühendisliği gibi) ve özellikle disiplinler arası deneysel veya kuramsal bilimsel çalışmaların (Araştırma Makalesi, Tarama Makalesi ve Teknik Not) Türkçe veya İngilizce dillerinde yayınlandığı uluslararası, ücretsiz ve hakemli bir dergidir.


AMUBD, Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç kez çevrimiçi (online) ortamında açık erişimli olarak yayımlanmaktadır. AMUBD Budapeşte Açık Erişim Yayın Politikasını benimsemektedir.

Makale ilk gönderimi aşamasında Benzerlik Raporu yüklenmelidir. (iThenticate / Turnitin - maksimum benzerlik oranı %20'nin altında olmalıdır). Benzerlik raporu yüklenmeyen makaleler iade edilir.


Makale ilk gönderim aşamasında, tüm yazarların isimleri, ORCID numaraları ve Türkçe makalelerde İngilizce özet sisteme mutlaka girilmelidir.