Hakkında

Asya Öğretim Dergisi eğitim alanına katkıda bulunmayı amaçlayan özgün araştırma makalelerini, deneme/derleme ve çevirileri yayınlayan uluslararası hakemli bir e-dergidir. Öncelikli olarak eğitim programları ve öğretim ile öğretmen yetiştirme alanlarında bilimsel çalışmaları yayınlamayı benimsemekle birlikte eğitim bilimleri alanıyla ilgili makaleler de yayına kabul edilmektedir.

Dergi, Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda en az iki defa online olarak yayınlanmaktadır. Derginin yazı dili Türkçe ve İngilizce'dir.

Asya Öğretim Dergisi açık erişim politikasını benimsemiş bir dergidir. Asya Öğretim Dergisi tarafından benimsenen açık erişim politikaları http://www.budapestopenaccessinitiative.org/boai-10-translations/turkish-translation adresinde yer almaktadır.

Asya Öğretim Dergisi, yazarlardan yayın ücreti talep etmemektedir. Tüm içerik ücretsiz olarak sunulmaktadır. Asya Öğretim Dergisi yayınlanan tüm makalelerin, veri setlerinin, grafik ve eklerin kaynak göstermek şartıyla yayıncıdan ve yazarlardan önceden izin istemeksizin okunmasına, indirilmesine, çoğaltılmasına, paylaşılmasına ve yayılmasına hak tanır.

Dergi 2013 yılından itibaren yayın hayatındadır. Uluslararası alan indeksi H. W. Wilson Database'de taranmakta, doçentlik ve akademik teşvik kapsamındaki kriterleri sağlamaktadır. Dergi TR Dizin ULAKBİM değerlendirme aşamasındadır. Asya Öğretim Dergisi, siz değerli bilim insanlarının nitelikli çalışmalarını yayınlamaktan mutluluk duyacaktır.

ASYA ÖĞRETİM DERGİSİ (E-AJI)

Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.