Tıp Eğitimi Dünyası’nın değerli okurları, Dergimiz yeni sayısıyla yayında.

Bu sayıda iki derleme, iki araştırma ve bir de program tanımı yazısı yer alıyor. Önümüzdeki sayılarda yine heyecan verici yazılarla buluşmak dileğiyle dergimize yazılarıyla ve hakem olarak katkıda bulunan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

Tıp Eğitimi Dünyası’nın değerli okurları, Dergimizin yeni sayısıyla yayında. Bu sayıda iki derleme, iki araştırma ve bir de program tanımı yazısı yer alıyor. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden İpek Gönüllü metabiliş ve tıp eğitimindeki yerini değerlendiriyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden Sıla Elif Törün ise uzun yazısında değerlendirme ve geçerlik konularını tarihi gelişim içinde ayrıntılı biçimde değerlendiriyor. Her iki yazının da değerli birer kaynak olduğu görülebilir.Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden Özlem Mıdık ve arkadaşlarının araştırması, fakültelerinde gerçekleştirilen değişim süreci konusunda öğretim üyelerinin beklenti ve algılarını değerlendirmektedir. Çalışma değişim sürecinin yönetimi hakkında önemli veriler ve yorumlar getiren bir makale niteliğindedir.Levent Dönmez, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde, dönem 6 öğrencileriyle birlikte yürüttüğü araştırmanın sonuçlarını sunduğu yazısında kan basıncı ölçme konusunda dönem 3 ve 6 öğrencilerinin bilgi düzeylerini değerlendirmektedir.Özlem Mıdık ve arkadaşları Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde uygulanan “Hekim Rolleri” adlı ve profesyonellik eğitimini amaçlayan seçmeli programın tanıtımını yapmaktadırlar. Profesyonellik konusunun giderek önem kazandığı dönemde bu yazının ilgi çekeceğini düşünüyorum.Önümüzdeki sayılarda yine heyecan verici yazılarla buluşmak dileğiyle dergimize yazılarıyla ve hakem olarak katkıda bulunan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
 

Tıp Eğitimi Dünyası’nın değerli okurları, Dergimiz yeni sayısıyla yayında.

Bu sayıda iki derleme, iki araştırma ve bir de program tanımı yazısı yer alıyor. Önümüzdeki sayılarda yine heyecan verici yazılarla buluşmak dileğiyle dergimize yazılarıyla ve hakem olarak katkıda bulunan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.Tıp Eğitimi Dünyası’nın değerli okurları, Dergimizin yeni sayısıyla yayında. Bu sayıda iki derleme, iki araştırma ve bir de program tanımı yazısı yer alıyor. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden İpek Gönüllü metabiliş ve tıp eğitimindeki yerini değerlendiriyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden Sıla Elif Törün ise uzun yazısında değerlendirme ve geçerlik konularını tarihi gelişim içinde ayrıntılı biçimde değerlendiriyor. Her iki yazının da değerli birer kaynak olduğu görülebilir.Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden Özlem Mıdık ve arkadaşlarının araştırması, fakültelerinde gerçekleştirilen değişim süreci konusunda öğretim üyelerinin beklenti ve algılarını değerlendirmektedir. Çalışma değişim sürecinin yönetimi hakkında önemli veriler ve yorumlar getiren bir makale niteliğindedir.Levent Dönmez, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde, dönem 6 öğrencileriyle birlikte yürüttüğü araştırmanın sonuçlarını sunduğu yazısında kan basıncı ölçme konusunda dönem 3 ve 6 öğrencilerinin bilgi düzeylerini değerlendirmektedir.Özlem Mıdık ve arkadaşları Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde uygulanan “Hekim Rolleri” adlı ve profesyonellik eğitimini amaçlayan seçmeli programın tanıtımını yapmaktadırlar. Profesyonellik konusunun giderek önem kazandığı dönemde bu yazının ilgi çekeceğini düşünüyorum.Önümüzdeki sayılarda yine heyecan verici yazılarla buluşmak dileğiyle dergimize yazılarıyla ve hakem olarak katkıda bulunan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Tıp, Eğitimi, Editörden
Birincil Dil tr
Konular Sağlık Bilimleri ve Hizmetleri
Bölüm Editörden
Yazarlar

Yazar: Sabri Kemahlı

Tarihler

Başvuru Tarihi : 10 Aralık 2015
Kabul Tarihi : 25 Ekim 2020
Yayımlanma Tarihi : 10 Aralık 2015

Vancouver Kemahlı S . Editörden. Tıp Eğitimi Dünyası. 2015; -.