Yayın Kurulu


1-01.png


Prof. Dr. A. Hamit Serbest - Baş Editör


Lisans derecesini, 1975 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Elektrik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans derecesini İTÜ, Elektrik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Dalı’nda, tamamladı.  Doktorasını ise yine aynı üniversitenin Elektromagnetik Alanlar Bilim Dalı’nda bitirdi.

Kurucu bölüm başkanı olduğu Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektonik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 


1-03-732x1024.png

Prof. Dr. Murat Eyüboğlu - Editör

Lisans ve yüksek lisans derecelerini sırasıyla 1983 ve 1985 yıllarında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden tamamladı. Doktorasını 1989 yılında Sheffield Üniversitesi Medikal Fizik ve Klinik Mühendisliği Bölümü’nde bitirdi.
Halen ODTÜ Biyomedikal Mühendisliği Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

1-04-732x1024.png

Prof. Dr. Altay Güvenir - Editör

Lisans ve yüksek lisans derecelerini, sırasıyla 1979 ve 1981 yıllarında yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Doktorasını 1987 yılında Case Western Reserve Universitesi  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde bitirdi.
Halen Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

1-05-732x1024.png

Prof. Dr. Güven Önbilgin - Editör

Lisans ve yüksek lisans derecelerini sırasıyla 1973 ve 1977 yıllarında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden tamamladı. Doktorasını 1981 yılında Manchester Üniversitesi bitirdi.
Halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

GOKHAN.jpg

Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin

1998 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve yine aynı bölümde yüksek lisansını aldı. Daha sonra İşletme Yüksek Lisans, İşletme Doktora derecelerini aldı ve 2012 yılında Yönetim Bilişim Sistemleri alanında doçent oldu. 17 yıldır profesyonel yıl iş hayatında bulunan Dr. Özbilgin, Aselsan, İş Net, SPK gibi önemli özel ve kamu kuruluşlarında Bilişim Teknolojileri ve İş Geliştirme alanlarında önemli görevler yapmış, 2013 yılında akademik dünyaya gemiş ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne Doçent atanarak Bölüm Başkanlığı, Enstitü Müdürü gibi gibi üst düzeyde idari görevleri yerine getirmiştir.

T%C4%B0M.jpg

Prof. Dr. Timur Aydemir

Lisans ve yüksek lisans derecelerini, sırasıyla 1983 ve 1985 yıllarında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Doktorasını 1995 yılında Wisconsin-Madison üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde bitirdi.

Halen Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.1-02-732x1024.jpg

Prof. Dr. Cengizhan Öztürk

İstanbul (Erkek) Lisesi sonrasında, o zaman yeni kurulan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi (1984). Oradan aldığı tıp derecesi (M.D.) sonrası (1990), ilk tercihi olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’na girdi.1992 yılında, TÜBİTAK NATO Yurtdışı Doktora Burs Programları ile ABD’ye giderek Drexel Üniversitesi’ndeki Biyomedikal Mühendislik programına girdi ve Biyomedikal Mühendislik alanında doktorasını aldı (1997). Hemen sonrasında 3 sene Johns Hopkins Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmalarda bulundu ve en son sene ABD’nın sağlıkta en önemli araştırma kurumu olan National Institutes of Health (NIH) ile tanıştı. 2000 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendislik Enstitüsü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

AYHAN.jpg

Prof. Dr. Ayhan Altıntaş

Lisans derecesini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden 1979 yılında, doktorasını 1986’da Ohio State Üniversitesi’nden almıştır. Concordia ve Münih Teknik üniversitelerinde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. Elektromanyetik saçınım, dalga yayılımı, antenler ve kablosuz haberleşme Dr. Altıntaş’ın çalışma alanlarından bazılarıdır. Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili ve İletişim ve Spektrum Yönetimi Araştırma Merkezi (İSYAM) direktörü de olan Dr. Altıntaş, halen Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

ERHANAK%C4%B0N.jpg

Prof. Dr. Erhan Akın

Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini sırasıyla 1984, 1987 ve 1994 yıllarında Fırat Üniversitesi’nde tamamladı. Yumuşak Hesaplama, Elektriksel Sürücü Sistemler Kişisel Web Sayfası alanlarında çalışmakta olan Akın 2013 yılından beri Fırat Üniversitesi- Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Başkanlığı görevini yürütmektedir.