15 Temmuz 2016 gecesi uzun yıllar akıldan çıkmayacak olan korkunç hadiselere sahne oldu. FETÖ militanlarının planladığı ve gerçekleştirdiği, uluslararası ayağı ve hedefleri olan bir darbe teşebbüsü gerçekleştirildi. İktidarıyla muhalefetiyle toplumun değişik kesimlerinden insanlar darbe teşebbüsüne karşı büyük bir mücadele verdiler. Kimileri destan yazdı. Şehitlerimiz ve çok sayıda yaralımız var. Köprüde asker kılıklı militanlar tarafından katledilen çocuklar, kadınlar, yaşlılar var. Meclis’imiz tarihinde ilk defa bombalandı. Atılan bombalar aslında demokrasiye karşı atıldılar. Onlar demokrasimizi bombaladılar. Bu darbe millete karşı girişilmiş bir darbedir ve millet sahip olduğu ferasetiyle bu şeytani teşebbüsü bertaraf etmiştir. MDD olarak darbeyi ve darbenin sosyolojisini Uludağ Üniversitesi’nden tarihçi ve sosyolog Prof. Dr. Hüsamettin Arslan’la konuştuk.
Primary Language | Turkish |
---|---|
Subjects | Political Science |
Journal Section | Yorum ve Değerlendirme |
Authors | |
Publication Date | December 15, 2016 |
Published in Issue | Year 2016 Volume: 13 Issue: 49 |
Muhafazakar Düşünce Dergisi