Yıl 2019, Cilt 18 , Sayı 56, Sayfalar 3 - 3 2019-12-30

Editorden - 56. Sayı

Sabri Kemahlı [1]


Tıp Eğitimi Dünyası’nın değerli okurları,

Dergimizin giderek güçlenmekte ve gelen makale sayısı ve niteliğinde önemli  artışlar gözlenmektedir. Birkaç yıl önce dergiyi dolduracak sayıda makale bulmakta güçlük çekmekte iken bu sorun artık aşılmıştır. Ülkemizin pek çok yerinden yazıların gelmekte olduğunu sevinerek izlemekteyiz. Bu artışta derginin saygınlığı, sürekliliği  ve çok sayıda dizine kabul edilmiş olmasının kuşkusuz payı vardır. Ancak tıp eğitimi alanındaki çalışmaların gerçekten artış göstermesi ve tıp eğitimi yüksek lisans ve doktora programları ile bu alanda birçok yeni arkadaşıımızın aramıza katılmış olması da buna katkıda bulunmaktadır. Bir başka deyişle, Tıp Eğitimi Dünyası’nın başarısı, artan okunurluğu ve artan yazı sayısı ve niteliği ülkemizde tıp eğitimi alanının bir aynası gibi görülebilir.
Dergimizin editörleri arasına dünyaca saygın bir tıp eğitimcisi olan Prof. Dr. Samy Azer’in katıldığını sizlerle paylaşmaktan ayrıca mutluluk duyuyorum. Katkılarının çok önemli olacağına inanıyorum.
Bu sayımızda 8’i araştırma olmak üzere 10 yazı yer almaktadır. Ülkemizin çeşitli merkezlerinden ve tıp eğitimi anabilim dalları dışında da katkıların olması bir başka sevindirici gelişmedir.

Gelecek sayılarda buluşmak dileğiyle ve saygılarımla,

Prof. Dr. Sabri  Kemahlı
Baş Editör
56. Say, Editörden
  • TED 56. Sayı, 2019
Birincil Dil tr
Bölüm Editörden
Yazarlar

Yazar: Sabri Kemahlı (Sorumlu Yazar)

Tarihler

Yayımlanma Tarihi : 30 Aralık 2019

Vancouver Kemahlı S . Editorden - 56. Sayı. Tıp Eğitimi Dünyası. 2019; 3-3.