Year 2016, Volume 4, Issue 1, Pages 39 - 42 2016-03-12

Metrik Kategoride Projektif Objeler
METRİK KATEGORİDE PROJEKTİF OBJELER

Mehmet Kılıç [1]

1078 676

Bu çalışmada, metrik kategoride ve bu kategorinin dolu bir alt kategorisi olan kompakt metrik uzaylar kategorisinde tüm projektif objeler belirlenmiştir. Metrik kategoride boş kümeden başka, kompakt metrik kategoride boş küme ve tek noktalı uzaydan başka projektif obje olmadığı gözlenmiştir.
Bu çalışmada, metrik kategoride ve bu kategorinin dolu alt kategorisi olan kompakt metrik uzaylar kategorisinde tüm projektif objeler belirlenmiştir. Metrik kategoride boş kümeden başka, kompakt metrik kategoride boş küme ve tek noktalı uzaydan başka projektif obje olmadığı gözlenmiştir
  • N. Aronszajn, P. Panitchpakdi, Extension of uniformly continuous transformations and hyperconvex metric spaces, Pacific J. Math. 6 (1956), 405-439.
  • J. R. Isbell, Six theorems about injective metric spaces, Comment. Math. Helvetici 39 (1964), 65
  • M. Kılıç, İçsel Metrik Uzaylar, Doktora tezi, Anadolu Üniversitesi, 2015.
Journal Section Articles
Authors

Author: Mehmet Kılıç

Bibtex @ { aubtdb262703, journal = {ANADOLU UNIVERSITY JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY –B Theoretical Sciences}, issn = {2146-0272}, eissn = {2146-0191}, address = {Eskişehir Teknik Üniversitesi}, year = {2016}, volume = {4}, pages = {39 - 42}, doi = {10.20290/btdb.44825}, title = {Metrik Kategoride Projektif Objeler}, key = {cite}, author = {Kılıç, Mehmet} }
APA Kılıç, M . (2016). Metrik Kategoride Projektif Objeler. ANADOLU UNIVERSITY JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY –B Theoretical Sciences, 4 (1), 39-42. DOI: 10.20290/btdb.44825
MLA Kılıç, M . "Metrik Kategoride Projektif Objeler". ANADOLU UNIVERSITY JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY –B Theoretical Sciences 4 (2016): 39-42 <http://dergipark.org.tr/aubtdb/issue/24861/262703>
Chicago Kılıç, M . "Metrik Kategoride Projektif Objeler". ANADOLU UNIVERSITY JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY –B Theoretical Sciences 4 (2016): 39-42
RIS TY - JOUR T1 - Metrik Kategoride Projektif Objeler AU - Mehmet Kılıç Y1 - 2016 PY - 2016 N1 - doi: 10.20290/btdb.44825 DO - 10.20290/btdb.44825 T2 - ANADOLU UNIVERSITY JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY –B Theoretical Sciences JF - Journal JO - JOR SP - 39 EP - 42 VL - 4 IS - 1 SN - 2146-0272-2146-0191 M3 - doi: 10.20290/btdb.44825 UR - https://doi.org/10.20290/btdb.44825 Y2 - 2019 ER -
EndNote %0 ANADOLU UNIVERSITY JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY –B Theoretical Sciences Metrik Kategoride Projektif Objeler %A Mehmet Kılıç %T Metrik Kategoride Projektif Objeler %D 2016 %J ANADOLU UNIVERSITY JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY –B Theoretical Sciences %P 2146-0272-2146-0191 %V 4 %N 1 %R doi: 10.20290/btdb.44825 %U 10.20290/btdb.44825
ISNAD Kılıç, Mehmet . "Metrik Kategoride Projektif Objeler". ANADOLU UNIVERSITY JOURNAL OF SCIENCE AND TECHNOLOGY –B Theoretical Sciences 4 / 1 (March 2016): 39-42. https://doi.org/10.20290/btdb.44825