Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turan Gökçe’nin başkanlığında gerçekleştirilen ikinci oturumunda Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Hasan Mert, “Milli Mücadele Döneminde Seydiköy”, araştırma-yazar-öğretmen Resul Yavuz, “Balkanlardan Göç, Mübadele ve Seydiköy” ve Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Ünal Şenel, “Gezginlerin Gözüyle Seydiköy” başlıklı bildirilerini sunmuşlardır. Ayrıca bu oturuma, atalarının Sarnıçlı olduğunu belirten Yunanlı araştırmacı-yazar Maritsa Spyrou, “Mübadele Öncesinde Seydiköy’de Rum Aileler” konulu kendi dilinde bir konuşmayla katılmıştır
Primary Language | Turkish |
---|---|
Journal Section | NEWS |
Authors | |
Publication Date | December 1, 2012 |
Published in Issue | Year 2012 Volume: 27 Issue: 2 |