ISSN: 1300-3402
e-ISSN: 2667-7520
Başlangıç: 1954
Yayıncı: TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Kapak Resmi
       

Mühendis ve Makina Dergisi 1954 yılıdan bu yana kesintisiz olarak yayınlanmaktadır.

Mühendis ve Makina Dergisi yılda 4 sayı olarak yayımlanmaktadır.

Gönderilen tüm araştırma makaleleri en az 2 hakem tarafından değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sırasında, “peer İnceleme” süreci takip edilmesi tercih edilmektedir.
Mühendis ve Makina Dergisi açık erişim sağlamaktadır.

Hakem değerlendirme süreci tamamlanmış ve kabul edilmiş tüm makaleler herhangi bir makale gönderim ve/veya değerlendirme ücreti talep edilmeksizin çevrimiçi olarak yayımlanmaktadır.

Türkçe ve İngilizce dillerinde hazırlanmış olan orjinal nitelikteki “Araştırma Makaleleri” ve “Derlemeler” Mühendis ve Makina Dergisi tarafından kabul edilmektedir.

Ocak 2020’den itibaren gönderilen makalelerin tümü IThenticate® intihal belirleme yazılımı kullanılarak kontrol edilmektedir.

Dergimize gelen tüm makaleler için etik kurallar yazar/yazarlar tarafından kabul etmiş sayılır.

Yayımlanmak üzere gönderilen çalışmaların tüm telif hakkı Mühendis ve Makine Dergisi’ne devredilmedilir. Bu kapsamda yazarlar tarafından imzalanmış olan “Telif Hakkı Devir Formunun” makalenin sisteme yüklenmesi ile beraber yapılması gerekmektedir.

2023 - Cilt: 64 Sayı: 711

Derginin DergiPark'a aktarımı devam ettiğinden arşiv sayılarına https://www.mmo.org.tr/muhendismakina adresinden erişebilirsiniz.

ISSN : 1300-3402

E-ISSN : 2667-7520