ISSN: 2667-8993
Başlangıç: 2019
Yayıncı: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kapak Resmi

Nicel Bilimler Dergisi (NBD) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İstatistik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ESİMER) denetimi ve sorumluluğunda olup ilk olarak 2019 yılında yayın hayatına başlamıştır. Nicel Bilimler Dergisi (NBD) Haziran ve Aralık ayı olmak üzere yılda iki defa yayımlanan uluslararası hakemli bir dergidir. Derginin yazım dili Türkçe ve İngilizce’dir

Dergimiz Haziran 2020'den  itibaren  TR DİZİN ULAKBİM'de taranmaktadır.

NİCEL BİLİMLER DERGİSİ  HAZİRAN 2024 SAYISI İÇİN YAYIN KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR.

Dergimiz yayın formatına uygun olarak gönderilmeyen makalelerin değerlendirme süreci işlemleri kesinlikle başlatılmayacaktır. 

Nicel Bilimler Dergisinin (NBD) amacı, nicel bilimlere yönelik meslek dallarının ulusal ve uluslararası düzeyde gelişimine katkı sağlamaktır. Nicel Bilimler Dergisi (NBD) istatistiksel yöntemlerin  kullanıldığı fen, mühendislik, sosyal ve sağlık bilimleri alanlarında yapılan çalışmaları kapsayan disiplinler arası bir dergidir. İstatistik bilim dalı kapsamında istatistik teorisi, uygulamalı istatistik, istatistik bilgi sistemleri, yöneylem araştırması ve risk analizi alanlarında yapılan teorik ve uygulamalı çalışmalar derginin yayın alanındadır. Ön değerlendirmeyi geçen çalışmalar en az iki hakem tarafından incelenir. Çalışmanın kabul edilip yayımlanması durumunda yazarlara herhangi bir telif ücreti ödenmemekte, ayrıca yazar veya yazarlardan yayın ücreti talep edilmemektedir.

Bilgilendirme

Nicel Bilimler Dergisi

Creative Commons Lisansı

Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Indeksler

  • Asos (Akademia Sosyal Bilimler Indeksi)
  • DRJI (Directory of Research Journals Indexing)
  • ESJI (Eurasian Scientific Journal Index)
  • SIS (Scientific Indexing Services)
  • Google Scholar