Mide içinde çok çeşitli yabancı cisim görülebilmektedir. Bazıları kaza ile yutulurken, çoğunda hastanın mental retardasyonu veya psikiyatrik sorunu olması nedeniyle istemli ya da istemsiz olarak uzun süreli bir yutma söz konusudur. Sonuçta ağızdan alınıp, özofagustan geçebilecek herşeyi yabancı cisim olarak mide’de görmek mümkündür
Primary Language | Turkish |
---|---|
Journal Section | Articles |
Authors | |
Publication Date | April 1, 2009 |
Published in Issue | Year 2009 Volume: 8 Issue: 1 |
test-5