Bu makalede Van Müzesi’nde yer alan ve farklı yıllarda satın alınmış kule biçimli bazı kemik objeler incelenecektir. Bu kemik objelerin hangi amaçla kullanıldığı, sembolik veya dinsel bir anlam içerip içermediği tartışılarak konu hakkında bilgi verilmeye çalışılacaktır. Ayrıca bu türden kule tasvirlerinin hangi dönemde ortaya çıktığı, belli bir dönemin modası olarak mı kullanım gördüğü sorularına da cevap verilmeye gayret edilecektir1.
Primary Language | English |
---|---|
Journal Section | Research Article |
Authors | |
Publication Date | June 1, 2014 |
Published in Issue | Year 2014 Issue: 13 |