ISSN: 1306-1003
e-ISSN: 2636-8463
Founded: 2017
Period: Biannually
Publisher: Ege University
Cover Image
       

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Düşünceler Hakemli E-Dergisi'nin yayın hayatı 01 Kasım 2022 itibarıyla sona ermiş olup makale kabulüne kapanmıştır. Yeni Düşünceler Dergisi'nin yayın hayatı boyunca emeği geçen tüm hocalarımıza ve yazarlara teşekkür ederiz. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi akademik dergi yayını Medya ve İletişim Araştırmaları Hakemli E-Dergisi (EGEMİA) ile devam edecek olup, değerli çalışmalarınızla dergimize katkılarınızı bekliyoruz.


Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından 2005 yılının Haziran ayında ulusal hakemli dergi olarak çıkarılan Yeni Düşünceler, önceleri basılı olarak yayınlanmıştır. Bir süre yayın hayatına ara vermiş olan dergi, 2017 yılı sonunda ulusal hakemli elektronik dergi olarak tekrar yayınlanmaya başlamıştır. Dergide, sosyal bilimlerin çeşitli alanlarını iletişim bilimleri ile birleştiren özgün araştırma makalesi, derleme ve kitap incelemelerine yer verilmektedir. Türkçe ve İngilizce çalışmalara yer veren dergi Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez yayınlanır.

Yazarlar Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgileri Etik İlkeler sekmesinde bulabilirler.

 17. sayı itibariyle gönderilecek çalışmalardan benzerlik raporu istenmektedir. Gerekli bilgiye yayın politikası ve yazım kurallarından ulaşılabilir.


Submission Date: End: November 1, 2022