Hakkında

Arşiv Kaynak Tarama Dergisi, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinin yayın organlarından bir tanesi olup, 1992 Ocak ayından itibaren her yıl 4 sayı olarak düzenli bir şekilde yayınlanmaktadır. Bu açık erişim dergisinde tıp alanındaki derlemeler Türkçe ya da İngilizce  olarak yer alır. Temel tıp, dahili tıp ve cerrahi tıp bilimleri alanlarında derleme türünde hazırlanmış çalışmaları yayınlar.

Bu, açık erişimli bir dergi olup, tüm içeriğin ücretsiz olarak kullanıcıya veya kurumuna ücretsiz olarak erişilebileceği anlamına gelir. Kullanıcılar, yayıncıdan veya yazardan önceden izin almadan bu dergideki makalelerin tam metinlerini okuyabilir, indirebilir, kopyalayabilir, dağıtabilir, yazdırabilir, arayabilir veya tam metinlerine bağlantı verebilir. Bu, BOAI'nin açık erişim tanımına uygundur.

Dergi, Türkçe veya İngilizce yazılmış makaleleri kabul eder. Dergi şu anda yılda bir cilt olmak üzere üç ayda bir (dört sayı) yayınlanmaktadır. Yayın Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda dergimiz 2021 yılı itibari ile sadece online olarak yayınlanmaya devam edecektir.