Yıl 2019, Cilt 19 , Sayı 3, Sayfalar 635 - 642 2019-12-31

Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar

Gülhan Ayar [1]


Bu makalede, Kenmotsu manifoldlarında konformal Ricci solitonlarını karakterize eden koşullar incelenmiştir. Öncelikle -boyutlu sınıfından diferensiyellenebilir bir  manifoldunun hemen hemen değme yapısı ve Kenmotsu manifoldların yapısı tanıtılmıştır. Daha sonra, Ricci-recurrent, -recurrent, psedo-projektif-recurrent, concircular-recurrent Kenmotsu manifoldlarının tanımları verilmiştir ve bu tip manifoldlarda konformal Ricci solitonlarının hangi durumlarda daralan, genişleyen veya sabit olduğu şartlar araştırılmıştır.

Ricci solitonlar, Konformal Ricci solitonlar, Kenmotsu manifoldlar
  • Ayar, G., Yıldırım, M., 2019. η-Ricci solitons on nearly Kenmotsu Manifolds, Asian Europan journal of Mathematics, 13(1), 2040002 (8pages).
  • Ayar, G., Yıldırım, M., 2019. Ricci solitons and gradient Ricci solitons on nearly Kenmotsu manifolds, Facta Unıversitatis (NIS) Ser. Math. Inform.
  • Bagewadi C. S., Prasad, V.S. 1999. Note on Kenmotsu manifolds, Bull. Cal. Math. Soc. 91, 379–384,
  • Basu, N., Bhattacharyyaz A., 2015. Conformal ricci soliton in kenmotsu manifold, Global Journal of Advanced Research on Classical and Modern Geometries, 4(1), 15-21.
  • Blair, D.E., 1976. Contact Manifolds in Riemannian Geometry, Lecture Notes in Mathematics, 509 (Springer-Verlag, Berlin).
  • Catino, Mastrolia, G. P., Monticelli, D. D., Rigoli, M., 2014. Conformal Ricci Solitons And Related Integrability Conditions, Advances in Geometry , 16 (3).
  • Dutta, T., Basu N., Bhattacharyyaz A., 2016. Almost conformal Ricci solituons on 3-dimensional trans-Sasakian manifold, Hacettepe Journal of Mathematics and Statistics, 45(5), 1379 -1392.
  • Fischer, A. E., 2004. An introduction to conformal Ricci flow, Class, Quantum Grav, 21, S171 - S218,
  • Hamilton, R.S., 1988. The Ricci flow on surfaces, Contemporary Mathematics, 237-261.
  • Kenmotsu, K., 1972. A class of almost contact Riemannian manifolds, Tohoku Math. J., 24, 93-103,
  • Nagaraja, H.G., Premalatha, C.R., 2012. Ricci Solitons In Kenmotsu Manifolds, Journal of Mathematical Analysis, 3(2), 18-24.
  • Nagaraja, H.G., Venu, K., 2016. Ricci Solitons in Kenmotsu Manifold, Journal of Informatics and Mathematical Sciences, 8(1), 29–36.
  • Sıddıqı, M. D., 2018. Conformal η - Ricci Solitons In Lorentzian Trans Sasakian Manifolds, International Journal of Maps in Mathematics 1(1), 15-34.
  • Sinha B.B. and Sharma, R., 1983. On para-A-Einstein manifolds, Publications De L’Institute Mathematique,Nouvelle Serie., tome 34(48), 211-215.
  • Tripathi, M.M., 2008. Ricci solitons in contact metric manifolds, arXiv:0801,4222v1, [math DG].
  • Yıldırım M., 2019. Kenmotsu manifoldlar üzerinde η- Ricci solitonlar, Gece Akademi, Basımda.
Birincil Dil tr
Konular Mühendislik
Bölüm Makaleler
Yazarlar

Orcid: 0000-0002-1018-4590
Yazar: Gülhan Ayar (Sorumlu Yazar)
Ülke: Turkey


Tarihler

Başvuru Tarihi : 23 Eylül 2019
Yayımlanma Tarihi : 31 Aralık 2019

Bibtex @araştırma makalesi { akufemubid623574, journal = {Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi}, issn = {}, eissn = {2149-3367}, address = {}, publisher = {Afyon Kocatepe Üniversitesi}, year = {2019}, volume = {19}, pages = {635 - 642}, doi = {}, title = {Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar}, key = {cite}, author = {Ayar, Gülhan} }
APA Ayar, G . (2019). Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar. Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi , 19 (3) , 635-642 . Retrieved from https://dergipark.org.tr/tr/pub/akufemubid/issue/51083/623574
MLA Ayar, G . "Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar". Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi 19 (2019 ): 635-642 <https://dergipark.org.tr/tr/pub/akufemubid/issue/51083/623574>
Chicago Ayar, G . "Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar". Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi 19 (2019 ): 635-642
RIS TY - JOUR T1 - Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar AU - Gülhan Ayar Y1 - 2019 PY - 2019 N1 - DO - T2 - Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi JF - Journal JO - JOR SP - 635 EP - 642 VL - 19 IS - 3 SN - -2149-3367 M3 - UR - Y2 - 2019 ER -
EndNote %0 Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar %A Gülhan Ayar %T Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar %D 2019 %J Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi %P -2149-3367 %V 19 %N 3 %R %U
ISNAD Ayar, Gülhan . "Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar". Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi 19 / 3 (Aralık 2020): 635-642 .
AMA Ayar G . Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar. Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi. 2019; 19(3): 635-642.
Vancouver Ayar G . Kenmotsu Manifoldlarda Konformal Ricci Solitonlar. Afyon Kocatepe Üniversitesi Fen Ve Mühendislik Bilimleri Dergisi. 2019; 19(3): 642-635.