ISSN: 1300-4646
e-ISSN: 2147-7582
Başlangıç: 1977
Yayın Aralığı: Aylık
Yayıncı: Atatürk Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi, 5 Ocak 2021 tarihinden itibaren gönderilecek yeni makalelerin değerlendirmesini https://aujeas.manuscriptmanager.net/ adresinden gerçekleştirecektir. Makalelerinizi bu adres üzerinden göndermenizi rica ederiz.

Atatürk Üniversitesi bünyesinde 1977 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren
İktisadi ve İdari Bilimler Dergisi-İİBD, üç ayda bir (Ocak-Nisan-Temmuz-Ekim) yayımlanan süreli, hakemli ve uluslararası bilimsel bir dergidir. Atatürk Üniversitesi İİBD, İktisat, İşletme ve ilişkili alanlarda Türkçe veya İngilizce bilimsel makaleleri yayımlamayı amaç edinir.

Atatürk Üniversitesi İİBD, teorik temelleri bulunan ve ampirik bulgularla desteklenen özgün makalelerle ilgilenmektedir. Dergiye gönderilen makaleler önce Editör kurulunun yayın politikasına uygunluk denetiminden geçmekte, yayın politikasına uygun olmayan makaleler yazar(lar)ına iade edilirken uygun bulunan makaleler ise süre, sayı ve yayın garantisi olmaksızın hakemlik (kör ve çift aşamalı) sürecine dahil edilir. Hakem sürecinin başlatılması makalenin yayımlanacağı anlamına gelmez.

Yazarların makale göndermeden önce, Atatürk Üniversitesi İİBD Amaç, Kapsam, Değerlendirme Süreci, Yazım Kuralları, Etik İlkeler ve Yayın Politikası sayfalarını incelemeleri önerilir. Dergide yayımlanan makalelere Son Sayı ve Arşiv Sayfaları üzerindeki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

2021 - Cilt: 35 Sayı: 4

Dizinler

4aoDA4.pngithenticate-badge-rec-positive.png800px-Open-Access-PLoS.svg.png