e-ISSN: 2146-8494
Başlangıç: 2011
Yayımcı: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Balkan Sosyal Bilimler Dergisi [BJSS; Balkan Journal of Social Sciences], sosyal bilimler alanında özgün ve nitelikli çalışmaları bilimsel bir yaklaşımla ele alarak alana katkı sağlayacak araştırmalara yer veren uluslararası hakemli bir dergidir. BJSS, Haziran ve Aralık sayısı olmak üzere yılda iki defa düzenli olarak yayımlanmaktadır. Derginin yazı dili Türkçe ve İngilizcedir.

Balkan Sosyal Bilimler Dergisi, Balkan coğrafyası başta olmak üzere hem teorik hem de uygulamaya yönelik çalışmalar açısından bir forum teşkil etmektedir. Bu bağlamda, BJSS'de sosyal bilimlere ilişkin konularda özgün ve nitelikli bilimsel çalışmalar yer almaktadır. Dergi, sosyal bilimler alanlarında interdisipliner ve karşılaştırmalı çalışmaları, eleştirel çalışmaları ve alternatif yaklaşımları desteklemektedir. Dergide makale yayını için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

BJSS’ye gönderilen makalelerin dergi yazım kurallarına göre yazılması, derginin şablonu (template) kullanılarak hazırlanması, başvuru sırasında ek dosya olarak benzerlik raporunun yüklenmesi ve benzerlik oranının %15'in üstüne çıkmaması gerekmektedir. 

BJJS'de yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yararlarına aittir. Yayımlanan yazıların bütün yayın hakları Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'ne ait olup yayıncının izni olmadan kısmen veya tamamen basılamaz ve çoğaltılamaz.