ISSN: 2602-3830
e-ISSN: 2602-3512
Başlangıç: 2017
Yayıncı: Erciyes Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Erciyes Journal of Education [EJE

Publish in Association with Erciyes University


eISSN: 2602-3512  ---   Current Volume: 7  ---  Current Issue: 2 ---  Frequency: Biannually


Dergi şablonumuz güncellenmiştir.


Dergi Hakkında

EJE, güncel ve özgün çalışmalara yer vererek eğitim alanına katkı sunmayı amaçlayan uluslararası, bilimsel ve hakemli bir dergidir. Almanca, İngilizce ve Türkçe dillerindeki çalışmalar kabul edilmektedir. Derginin yayım sıklığı yılda iki sayıdır (Mayıs ve Ekim). Dergiye gönderilen aday çalışmaların daha önce başka bir dergide yayımlanmamış veya başka bir dergide yayım sürecinde olmaması gerekmektedir. Dergiye gönderilen çalışmalar benzerlik belirleme programında incelenmekte ve dergide kör hakemlik sistemi uygulanmaktadır. 

EJE açık erişimli bir dergi olup yayıma kabul edilen makaleler için yazarlardan herhangi bir ücret talep etmemektedir.  Eğitim ve ilgili alanlarda çalışmalar yürüten akademisyenler, araştırmacılar, öğretmenler ve lisansüstü öğrenciler derginin hedef kitlesini oluşturmaktadır.  EJE'nin vizyonu, eğitimin her alanında üretilen özgün bilimsel çalışmaları okurlarına ulaştırarak eğitimsel araştırmaların gelişimine katkıda bulunmak, yeni çalışmaları alana kazandırmak ve eğitim uzmanları ve uygulayıcılara rehberlik ederek daha nitelikli ve daha etkili işleyen bir eğitim sisteminin oluşmasına katkıda bulunmaktır. 

Duyurular

25 Şubat 2020 tarihli ULAKBİM kararı gereği çalışma grubunda insanların bulunduğu her çalışma için Etik Kurul Onayı alınmış olmalıdır. Aksi takdirde bu şartı yerine getirmeyen çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. 

ERCİYES JOURNAL OF EDUCATION [EJE]

Creative Commons License This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Map       cropped-doaj_logo_big.png        erihplus.png     ici2.png