e-ISSN: 2619-9556
Başlangıç: 2017
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Çankaya Üniversitesi
Kapak Resmi
       

GRID, mimarlık, kentsel ve bölgesel planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, kentsel tasarım, ürün tasarımı ve endüstriyel tasarım ve bunların disiplinler arası alanlarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. GRID yılda iki kez Ocak ve Temmuz aylarının son günlerinde yayınlanır. Dergi 1 Ekim - 31 Aralık ve 1 Şubat - 30 Nisan tarihleri arasında makale teslimi kabul etmektedir. Türkçe ve İngilizce tam metinlere çevrimiçi olarak erişilebilir. GRID, TRDizin ve Avery Index'de taranmaktadır.

Dergi için herhangi bir yayımlama ücreti yoktur. GRID yayımının ardından makalelere çevrimiçi erişim sağlayan açık erişimli bir dergidir. Herhangi biri derginin websayfası üzerinden makaleleri görüntüleyebilir, PDF formatında indirebilir ve ölçümleri kontrol edebilir. Dergi, bilimsel araştırmalara ücretsiz ve serbest çevrimiçi ulaşımın sağlanmasının bilginin küresel çapta yayılmasına katkı sağlayacağına inanmaktadır. Bu yönüyle, Budapeşte Açık Erişim Girişimi (BOAI) tarafından tanımlanan ilkeleri kabul etmekte ve Açık Erişim Politikasını benimsemektedir. Sorularınız olursa lütfen bize grid@cankaya.edu.tr adresinden ulaşınız.


Makale Gönderim Tarihi: Başlangıç: 1 Ekim 2022 Bitiş: 31 Aralık 2022

2022 - Cilt: 5 Sayı: 2

Creative Commons

Creative Commons License
Bu eserin telif hakları Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License kapsamında korunmaktadır.