ISSN: 2587-1943
Başlangıç: 2016
Yayın Aralığı: Aylık
Yayıncı: Niyazi ÖZDEMİR
Kapak Resmi
       

2016 yılında yayın hayatına başlayan Uluslararası Yenilikçi Mühendislik Uygulamaları (IJIEA) isimli uluslararası hakemli dergimiz 2020 yılı itibari ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bünyesindeki Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) tarafından geliştirilen TR Dizin veri tabanında taranmaya başlanmıştır. 

Dergimiz, TR Dizin Veri tabanında “Engineering” anahtar sözcüğü ile yapılan tarama sonucunda 59 dergiden biri olmuştur. Dergimiz, mühendislik ve temel bilimin tüm alanlarını kapsar, başarıların değişimini ve sergilenmesini teşvik etmek için mevcut mühendislik ve temel bilim geliştirme eğilimlerini ve ilerlemeyi yansıtır. Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda iki defa online olarak yayın hayatına devam etmektedir. 

Uluslararası Yenilikçi Mühendislik Uygulamaları Dergisi baş editörü, destekleri için yurtiçi ve yurtdışındaki tüm akademisyenlere ve bu derginin ortaya çıkması için cesaret ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerini sunar.

2021 - Cilt: 5 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

MALATYA İLİ KAYISI BAHÇELERİNDE BULUNAN Eurytoma schreineri Schr. (Hymenoptera:Eurytomidae)’NİN YAYILIŞ ALANLARI, BULAŞIKLIK ORANI, ZARAR DURUMU VE DOĞADA ERGİN ÇIKIŞ ZAMANININ BELRLENMESİ

Derleme

Drought-responsive miRNAs in plants: a review

Araştırma Makalesi

GERÇEK DÜNYA MÜHENDİSLİK TASARIM PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜMÜNDE KULLANILAN METASEZGİSEL OPTİMİZASYON ALGORİTMALARININ PERFORMANSLARININ İNCELENMESİ

Bilgilendirme

TR_Dizin_logo_live-e1586763957746.png

Bilgilendirme

crossref-logo-200.svg