ISSN: 2587-1943
Başlangıç: 2016
Yayımcı: Niyazi ÖZDEMİR
Kapak Resmi
 
1 Ocak 2023 tarihinden itibaren sadece yazım dili İngilizce olan çalışmalar değerlendirmeye alınacak ve yayın giderlerinin karşılanması amacı ile her bir makale gönderimi için 50 Euro ücret talep edilecektir. Detaylı bilgiye ÜCRETLENDİRME POLİTİKASI bölümünden ulaşabilirsiniz.

2016 yılında yayın hayatına başlayan Uluslararası Yenilikçi Mühendislik Uygulamaları (IJIEA) isimli uluslararası hakemli dergimiz 2020 yılı itibari ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bünyesindeki Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) tarafından geliştirilen TR Dizin veri tabanında taranmaya başlanmıştır. 

Dergimiz, TR Dizin Veri tabanında “Engineering” anahtar sözcüğü ile yapılan tarama sonucunda 59 dergiden biri olmuştur. Dergimiz, mühendislik ve temel bilimin tüm alanlarını kapsar, başarıların değişimini ve sergilenmesini teşvik etmek için mevcut mühendislik ve temel bilim geliştirme eğilimlerini ve ilerlemeyi yansıtır. Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda iki defa online olarak yayın hayatına devam etmektedir. 

Uluslararası Yenilikçi Mühendislik Uygulamaları Dergisi baş editörü, destekleri için yurtiçi ve yurtdışındaki tüm akademisyenlere ve bu derginin ortaya çıkması için cesaret ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerini sunar.

2023 - Cilt: 7 Sayı: 2

Bilgilendirme

TR_Dizin_logo_live-e1586763957746.png

Bilgilendirme

crossref-logo-200.svg