İnsan ilişkilerinin oldukça yoğunlaştığı ve karmaşıklaştığı, değer yargılarının sarsıntı geçirdiği, her türlü değişmenin süratle yaşandığı çağımızda; dünyamız küçülmeye, ülke içindeki yarış giderek dünya ile yarışa dönüşmektedir. Bu yarışın temel öğesi insandır. İnsanın bu yarıştan galip çıkabilmesi iyi eğitilmesine bağlıdır, Aksi halde istesek de istemesek de devam eden bu yarış insanı, kendinden uzaklaştırıp köleleştirebilir. İnsanın kendine yabancılaşmadan varlığım sürdürmesi ve gelişmesi ona yapılacak yatırımlara bağlıdır. İnsana yapılan en önemli ve zorunlu olan, ama ürününü güç ve geç veren yatırım eğitimdir. Toplumların sağlıklı ve kuvvetli olarak ayakta durabilmeleri, çağın şartlarına uygun bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bir ülkenin geleceğiyle ilgili yatırımların en verimlisi, insan yetiştirmek için yapılan yatırımlardır. Hem bireyler, hem de toplumlar mutluluğa eğitime verilen önem ölçüsünde kavuşabilirler.
Birincil Dil | Türkçe |
---|---|
Konular | Eğitim Üzerine Çalışmalar |
Bölüm | İçindekiler |
Yazarlar | |
Yayımlanma Tarihi | 27 Kasım 2014 |
Yayımlandığı Sayı | Yıl 1992 Cilt: 7 Sayı: 1 |