e-ISSN: 2651-4060
Başlangıç: 2018
Yayıncı: İstanbul Üniversitesi
Kapak Resmi

Sağlık Bilimlerinde İleri Araştırmalar Dergisi – Journal of Advanced Research in Health Sciences, açık erişimli, hakemli, yılda üç kere Şubat, Haziran ve Ekim aylarında yayınlanan bilimsel bir dergidir. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün yayınıdır.

Derginin yayın dili 2023 Haziran sayısı itibariyle sadece İngilizce’dir; Haziran 2023 sayısından itibaren dergide kısa Türkçe özet içeren tam metin İngilizce makaleler yayınlanacaktır. Süreçleri devam eden makaleler hariç, Türkçe makale kabul edilmemektedir.

Sağlık Bilimlerinde İleri Araştırmalar Dergisi – Journal of Advanced Research in Health Sciences, sağlık bilimleri alanına katkı sağlayan yüksek kalitede akademik çalışmaları yayınlamayı amaçlar.

Dergi, esas olarak sağlık bilimleri alanına ve ilgili disiplinlerine dair konuların incelendiği, araştırıldığı bir platform sağlar. Bilimsel araştırma makalelerine, derleme, olgu sunumu ve editöre mektup yazılarına yer veren derginin hedef kitlesini akademisyenler, araştırmacılar, profesyoneller, öğrenciler ve ilgili mesleki, akademik kurum ve kuruluşlar oluşturur.

2023 - Cilt: 6 Sayı: 3

Araştırma Makalesi

HEALTH EDUCATION: Towards the Age of the Metaverse, Health Literacy Game

Klinik Araştırma

Probiotics: How Do They Affect Nutritional Status, Appetite Hormones And Inflammation In Pre-Obese Women?

Araştırma Makalesi

THE IMPACT OF INIVIDUAL HEALTH PERCEPTION ON CYBERCHONDRIA BEHAVIOR