Dil; bir toplumun dünü, bugünü, geleceği, kısacası toplumsal kimliğidir. Kuşkusuz dil, iletişimsel alanda anlamlandırma sürecini inşa ederken aynı zamanda bu alanın nesilden nesle aktarılması ve kültürel birikime katkı sağlaması noktasında en önemli araç işlevini üstlenmektedir. İletişimin toplumsallık alanında oluşturulan benlik ve kültürel inşa, dil ile birlikte gelişmektedir. Bu noktada dili tahribata uğrayan toplumların, önce kültürleri ve nihayetinde kimlikleri erozyona uğramaktadır.
Birincil Dil | Türkçe |
---|---|
Konular | İletişim ve Medya Çalışmaları |
Bölüm | Analiz / Değerlendirme |
Yazarlar | |
Yayımlanma Tarihi | 6 Ocak 2022 |
Gönderilme Tarihi | 22 Eylül 2021 |
Yayımlandığı Sayı | Yıl 2021 Yunus Emre ve Türkçe |