e-ISSN: 2791-9854
Başlangıç: 2021
Yayımcı: Mali Araştırmalar Derneği
Kapak Resmi
 

USSMAD, 2021 yılında yayın hayatına başlamış olup  Mart (Bahar) ve Ekim (Güz) aylarında olmak üzere elektronik olarak  yılda 2 kez yayımlanır. Ayrıca bu dönemlere ek olarak özel sayılar da yayımlanabilir.

USSMAD; TR DİZİN izleme sürecine alınmış olup, Index Copernicus (ICI World), ERIHPLUS, International Scientific Indexing (ISI), Scientific Indexing Services (SIS), International Services for Impact Factor and Indexing (ISIFI) Eurasian Scientific Journal Index (ESJI), International Institute of Organized Research (I2OR), Directory of Research Journal Indexing (DRJI), Directory of Open Access Scholarly Resources (ROAD), CiteFactor Journal Indexing, ResearchBib Academic Database, IP Indexing Portal, ISSN Portal, OpenAIRE, Zenodo, SOBIAD, ASOS Index, İdealonline, EuroPub, BASE Index, Journament, SciencesPro, SJIF, Acarindex ve academindex gibi indekslerde/dizinlerde taranmaktadır. USSMAD; sosyal bilimler alanında konu sınırlaması olmaksızın yazılmış özgün makaleler ve makale harici editöre mektup, kitap değerlendirmesi ve saha notları kabul edilmektedir.

Dergimiz Editör kurulu 2023 yılından itibaren Türkçe dilinde yayınlanacak makaleleri genişletilmiş İngilizce özet (Extended Abstract) ile yayınlama kararı almıştır.

Belirtilen şablona göre hazırlanmayan çalışmalar yazarlarına iade edilmektedir. Şablona ve yazım kurallarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İntihal taramasında benzerlik oranı % 20'nin üzerinde çıkan, etik ilkelere ve diğer şartlara uygun olarak hazırlanmamış yazılar için yazar(lar)ından ön değerlendirme aşamasında düzeltme talep edilebilir veya yazı diğer aşamalara alınmadan ret edilebilir ve yazar(lar)ına bilgi verilir.

Takip eden ayın 15'inden sonra gönderilen çalışmalar bir sonraki dönem için değerlendirmeye alınır.

Mart sayısı makale gönderimi için son tarih : 15 Şubat

Ekim sayısı makale gönderimi için son tarih : 15 Eylül

Bilgilendirme

open-access-logo-png-transparent.png

USSMAD açık erişimli bir dergi olarak faaliyetlerine 2021 yılından beri devam etmektedir. Makalelere erişim ve makale yayımlanması süreçlerinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. https://www.openaccess.nl/en/what-is-open-access

Lisans

1200px-Cc_by-nc_icon.svg.png

Creative Commons Lisansı
USSMAD'da yayınlanan tüm makaleler Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.
https://creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0/deed.tr 

Bilgilendirme

Bilgilendirme

Index Copernicus (ICI World)
International Scientific Indexing (ISI)
Google Scholar
Scientific Indexing Services (SIS)
SOBIAD
ASOS indeks
International Services for Impact Factor and Indexing (ISIFI)
Eurasian Scientific Journal Index (ESJI)
International Institute of Organized Research (I2OR)
Directory of Research Journal Indexing (DRJI)
Directory of Open Access Scholarly Resources (ROAD)
CiteFactor Journal Indexing
ResearchBib Academic Database
IP Indexing Portal
ISSN Portal
OpenAIRE
Zenodo
academindex
Acarindex
EuroPub


Bilgilendirme