e-ISSN: 2149-1755
Başlangıç: 2013
Yayımcı: Yıldız Teknik Üniversitesi
Kapak Resmi
 

DUYURU: 2024 HAZİRAN AYISI İÇİN MAKALENİZİ YÜKLEYEBİLİRSİNİZ.  Dergipark tarafından artık "Etik izin belgesi" yüklenmesi zorunludur. 

Yılda iki kez yayınlanan Yıldız Sanat ve Tasarım Dergisi (YJAD), bu iki akademik alan arasındaki ilişkiye yönelik olarak yukarıdaki anlayışı temel alan çevrimiçi ve elektronik bir platformdur. Bu anlayışla, YJAD, bu iki önemli kavram hakkında akademik nitelikte ve özgün makaleler yayınlamaktadır.

Bu çerçeve içinde YJAD "uluslararası hakemli" bir dergidir. YJAD'ın amacı sanat ve tasarım alanında araştırma yapan akademi dünyası üyeleri ve bilim insanları için kaliteli yayınlar yayınlayan bir platform olmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, YJAD sanat ve tasarım alanındaki gelişmeleri destekleyecek bir veritabanı oluşturmayı da amaçlamaktadır. Bu nedenle YJAD bilimsel olarak sağlam bir temeli olan araştırma ve makaleleri yayınlamaya gayret etmektedir.

İLETİŞİM: mek@yildiz.edu.tr


YJAD Dergi Künyesi için tıklayınız.

Etik kurul onayı belgesi yüklenmesi zorunludur.  Taranan indexler: DRJI, ResearchBib, Google Scholar, BASE (Bielefeld Academic Search Engine), Electronic Journals Library, JournalSeek, Academic Keys, Scientific Indexing Services, SOBIAD