PDF Zotero Mendeley EndNote BibTex Cite

Year 2015, Volume 21, Issue 83, 343 - 363, 01.12.2015

Abstract

Bedava Emek: Dijital Ekonomide Kültür Üretimi

Year 2015, Volume 21, Issue 83, 343 - 363, 01.12.2015

Abstract

Bu makalede, bu ilişkiyi, bedava emeğin temini, başıboş kültürel eknominin bir özelliği ve ileri kapitalist toplumlarda henüz önemi anlaşılmamış bir güç olarak ele alıyorum. Bu makale ayrıca İnternet’e, bedava emeğin oynadığı temel rolün bir örneği olarak yaklaşarak, aynı zamanda İtalyan otonomistlerin toplumsal fabrika dedikleri şeyle dijital ekonomi arasındaki bağların altını çizmeye çalışmaktadır.

Details

Other ID JA68MC66MV
Journal Section Articles
Authors

Tiziana Terranova This is me
?

Publication Date December 1, 2015
Published in Issue Year 2015, Volume 21, Issue 83

Cite

APA Terranova, T. (2015). Bedava Emek: Dijital Ekonomide Kültür Üretimi . Folklor/Edebiyat , 21 (83) , 343-363 . Retrieved from https://dergipark.org.tr/en/pub/fe/issue/26049/274355

Tarihçe:

1994 yılından beri Ankara’da çıkan folklor/edebiyat dergisi, 2008 yılından itibaren Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi bünyesinde, uluslararası hakemli sistematikle, yılda dört sayı olarak yayımlanmaktadır. Yayım ayları Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım'dır. Dergide; folklor, antropoloji, edebiyat,dil/dilbilim dallarındaki bilimsel, özgün ve nitelikli oldukları çift kör hakem sistemiyle onaylanmış üst düzey bilimsel  makaleler değerlendirilmektedir .Derginin basılı ve elektronik formatları bulunmaktadır. folklor/edebiyat, akademik alanda hazırlanan çalışmaların yer aldığı bir yayım olarak bilimsel araştırma yapan kurum ve kişilere katkı sağlamak amacıyla toplumsal hizmet sunan sosyal, açık erişimli (openaccess)  bir organdır. Yazarlardan hiçbir aşamada ücret istenmez.

folklore / literature Quarterly Scienific Cultural Journal

folklore & literature publishes materials in the fields of:

Folklore
Literature
Anthropology
Language
Linguistics.
folklor&edebiyat journal publishes in both print and online version. The journal is published four times a year in February, May, August and November.

Since 2008, the journal has been granted publishing rights by the Cyprus International University and is regularly published as an academic publication of the University in the same period and is being delivered to the scientific circles as free of charge.Folklore / literature journal has adopted open access system. The users of the journal’s website may read, download, copy, distribute, print, search, or link to the full texts of its articles and allow readers to use them for any other lawful purpose (Budapest Open Access Initiative’s definition of Open Access), without violations of academic publishing ethics.