e-ISSN: 2717-7351
Başlangıç: 2020
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Dergimiz 2022 itibariyle APA 7 yazım kurallarına göre makale kabul edecektir. Yazım kurallarına uygun olarak gönderilmeyen çalışmalar iade edilecektir. APA 7 yazım kurallarına ulaşmak için tıklayınız 

Dergimiz, kota dolduğu için 2022 yılı içerisinde lisansüstü öğrencilerinden makale kabul etmeyecektir. Araştırmacılara önemle duyurulur.

Değerli Araştırmacılar,

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası Sosyal Bilimler Dergisi Külliye Uluslararası ve hakemli bir dergidir. Dergi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi'ne aittir. Dergimizde konusu çerçevesinde kuramsal ve yöntemsel açıdan Sosyal Bilimlere katkı sağlayacak en geniş sınırlarda bilimsel araştırmaları yayımlamayı amaç edinmiştir. Bu doğrultuda Sosyal Bilimler alanında özgün araştırma makaleleri, makale çevirileri, kitap tanıtım ve eleştirilerine yer verilir. Külliye dergisi Türkçe ve İngilizce dillerinde yayın yapan bir dergidir. Yılda 2 sayı (Mart ve Eylül) olarak çıkan dergi özel sayılara da yer verebilir. Akademide alana yeni ve farklı bir soluk getirmeyi amaçlayan Külliye ücretsiz bir dergidir. Beşinci sayımız Mart 2022 olarak çıkacak olup makale kabulüne başlanmıştır. Değerli çalışmalarınızı 1 Şubat 2022 tarihine kadar sistem üzerinden gönderebilirsiniz.

Dergimize çalışmanızı göndermeden önce lütfen yazar rehberine ve formlar sayfasına göz atınız. 

Soru, görüş ve önerileriniz için kulliyedergisi@ybu.edu.tr adresine yazabilirsiniz.

Araştırma Makalesi

Modern, Post-modern, Küresel Dönüşüm Süreçlerinde Dinin Durumu: Din Kuramlarına Eleştirel Katkı

Araştırma Makalesi

Karakter Aşınması Bağlamında Adalet Ağaoğlu’nun Fikrimin İnce Gülü Adlı Romanı