Hakkında

Aralık 2021 sayımız için makale alımı tamamlanmış olup gelen makaleler Mart 2022 sayısı için değerlendirmeye alınacaktır.
Erciyes Akademi, 1987 yılından beri düzenli olarak Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yayımlanan bilimsel uluslararası hakemli bir dergidir. Dergi, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Rusça dillerinde sosyal bilimlerin tüm alanlarından makaleleri yayınlamaktadır. 
08/02/2021 tarihinde toplanan Yayın Kurulu kararları uyarınca sisteme yeni yüklenen makalelerden 150 TL ücret talep edilecektir. Bu ücret makalelerin dil kontrolleri, mizanpajı ve Derginin diğer giderleri için kullanılacaktır. Detaylar için tıklayınız.
TR Dizin “Dergi Değerlendirme Kriterleri” çerçevesinde 2020 yılı sonrası araştırma verileri kullanılmış yayınlar için "etik kurul izin" belgesi zorunludur. Detaylara "Etik Kurul İzni" sayfamızdan erişebilirsiniz. 


ERCİYES AKADEMİ | 2021 | erciyesakademi@erciyes.edu.tr Bu eser Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.