e-ISSN: 2757-7031
Başlangıç: 1987
Yayın Aralığı: Yılda 4 Sayı
Yayıncı: Erciyes Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Erciyes Akademi, 1987 yılından beri düzenli olarak Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yayımlanan bilimsel uluslararası hakemli bir dergidir. Dergi, Türkçe, İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça, Arapça, Japonca ve Korece dillerinde sosyal bilimlerin tüm alanlarından makaleleri yayınlamaktadır. 
08/02/2021 tarihinde toplanan Yayın Kurulu kararları uyarınca sisteme yeni yüklenen makalelerden 150 TL ücret talep edilecektir. Bu ücret makalelerin dil kontrolleri, mizanpajı ve Derginin diğer giderleri için kullanılacaktır. Makale başvurusu sırasında kabul/red şartına bağlı olmaksızın alınan bu ücret, makalenin reddedilmesi durumunda iade edilmeyecektir. Detaylar için tıklayınız.
TR Dizin “Dergi Değerlendirme Kriterleri” çerçevesinde 2020 yılı sonrası araştırma verileri kullanılmış yayınlar için "etik kurul izin" belgesi zorunludur. Detaylara "Etik Kurul İzni" sayfamızdan erişebilirsiniz. 


2022 - Cilt: 36 Sayı: 2

ERCİYES AKADEMİ | 2021 | erciyesakademi@erciyes.edu.tr Bu eser Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.