e-ISSN: 2757-7031
Başlangıç: 1987
Yayımcı: Erciyes Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Saygıdeğer yazarlar, Dergimize olan talep günden güne artış göstermekte ve yoğunluk oluşmaktadır. Ayrıca gönderilen çalışmaların değerlendirme süreci, hakemlerimizin geri dönüşlerine göre uzayabilmektedir. Dolayısıyla kabul alan çalışmaların gönderildikleri tarihi takip eden sayıya yetişeceği ve yayımlanacağı garanti değildir.  Çalışmaları değerlendirme sürecinde olan veya yeni çalışma gönderecek olan yazarların anlayışlı olmasını ve bu konuda taleplerini iletmemelerini bekliyoruz. Ayrıca çalışma gönderirken bu durumun göz önünde bulundurmasını rica ediyoruz.


Erciyes Akademi, 1987 yılından beri düzenli olarak Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yayımlanan bilimsel uluslararası hakemli bir dergidir. Dergi, Türkçe, İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça, Arapça, Japonca ve Korece dillerinde sosyal bilimlerin tüm alanlarından makaleleri yayınlamaktadır. 

08/02/2021 tarihinde toplanan Yayın Kurulu kararları uyarınca sisteme yeni yüklenen makalelerden ücret talep edilecektir. Enstitü Yönetim Kurulu'nun kararı gereği bu ücret 500 TL olarak belirlenmiştir. Yazarlardan alınan ücret makalelerin dil kontrolleri, mizanpajı ve Derginin diğer giderleri için kullanılacaktır. Makale başvurusu sırasında kabul/red şartına bağlı olmaksızın alınan bu ücret, makalenin reddedilmesi durumunda iade edilmeyecektir. Detaylar için tıklayınız.
TR Dizin “Dergi Değerlendirme Kriterleri” çerçevesinde çalışmalar için "etik kurul izin" belgesi zorunludur. Detaylara "Etik Kurul İzni" sayfamızdan erişebilirsiniz. 


2024 - Cilt: 38 Sayı: 1

İnceleme Makalesi

Tokat Ağzı ile İlgili Çalışmalar Üzerine Bir Değerlendirme

Araştırma Makalesi

MİMARLIK VE KENT: NESNELERARASI BİR ESTETİK KARŞILAŞMA

Araştırma Makalesi

TELEVİZYON VE ETİK: TELE-ALIŞVERİŞ KANALLARINDA “DİN” ÖĞESİNİN KULLANIMI

ERCİYES AKADEMİ | 2021 | erciyesakademi@erciyes.edu.tr Bu eser Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.