e-ISSN: 2148-9289
Başlangıç: 2008
Yayıncı: Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi
Kapak Resmi

“Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi” Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda en az iki kez yayımlanan 2019 tarihi itibariyle uluslararası kör hakemli açık erişimli akademik bilimsel bir dergidir. Derginin yayın dili Türkçe, İngilizce'dir. 2008 yılında matbu olarak yayın hayatına başlayan dergi, 2014 yılından itibaren elektronik ortamda yayımlanmakta ve yayınlanan yayınlar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.


Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (EÜSBED) kapsamında; sosyal bilimler alanında, özgün araştırma/proje, eleştiri ve değerlendirme, derleme ve gözden geçirme makaleleri; başka dillerde yayımlanmış makalelerin Türkçeye veya İngilizceye çevirileri; kitap tanıtımı/eleştirisi yer alır.

Derginin amacı, sosyal bilimler alanlarındaki araştırmaların niteliğinin yükseltilmesine, bu alanlarda yöntem ve uygulamaların geliştirilmesine, kuram ve uygulama alanlarındaki araştırmacılar arasında iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamaktır.

Bu maksatla dergimiz, sosyal bilimlerin tüm alanlarında yayın kabul etmektedir. Eğitim Bilimleri ile ilgili yayınlar dergimizde yayınlanmamaktadır.

Makale Gönderimine Kapatılacak Tarih: 15 Mayıs 2024

2023 - Cilt: 16 Sayı: 2

Crossref-DOI

20898

Plagiarism-Open Access

12365 12364

Licence-Lisanslama

Creative Commons

The EUSBED site and its metadata are licensed under CC BY-NC


download