Yıl 2019, Cilt 9 , Sayı 3, Sayfalar 501 - 504 2019-07-15

On Partial Sums of Normalized Error Function
Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine

İbrahim Aktaş [1]


The main purpose of this paper is to determine some lower bounds for real parts of the quotient of normalized error function and its partial sum. In addition, the some upper bounds for absolute values of normalized error function and its derivative are also given.

Bu makalenin temel amacı normalize edilmiş hata fonksiyonunun kısmi toplamlarına oranının reel kısımları için bazı alt sınırlar belirlemektir. Ek olarak, normalize edilmiş hata fonksiyonu ve türevinin mutlak değerleri için bazı üst sınırlar da verilmiştir.

  • Abromowitz, M., Stegun, I. A., 1965. Handbook of Mathematical Functions with Formulas, Graphs and Mathematical Tables, Newyork: Dover Publication.
  • Aktaş, İ., Partial sums of hyper-Bessel function with applications, Hacettepe Journal of Mathematics and Statistics, (Acccepted).
  • Aktaş, İ., Orhan, H., 2016. Partial sums of normalized Dini functions, Journal of Classical Analysis, 9(2), 127-135.
  • Aktaş, İ., Orhan, H., 2018. On partial sums of normalized q-Bessel functions, Communication of the Korean Mathematical Society, 33(2), 535-547.
  • Alzer, H., 2003. Functional inequalities for the error functions I, Aequationes Mathematicae, 66, 119-127.
  • Alzer, H., 2009. Functional inequalities for the error functions II, Aequationes Mathematicae, 78, 113-121.
  • Alzer, H., 2010. Error function inequalities, Advances in Computational Mathematics, 33, 349-379.
  • Çağlar, M., Deniz, E., 2015. Partial sums of the normalized Lommel functions. Mathematical Inequalities and Applications, 18(3), 1189-1199.
  • Çağlar, M., Orhan, H., 2017. On neighborhood and partial sums promlem for generalized Sakaguchi type functions. Analele Stiintifice Ale Universitatii Al I Cuza Din Iasi-Serie Noua-Matematica, Tomul LXIII, f. 1, 17-28.
  • Kreyszig, E., Todd, J., 1959a. The radius of univalence of the error function, Numerische Mathematik, 1, 78-89.
  • Kreyszig, E., Todd, J., 1959b. On the Radius of univalence of the function exp⁡〖z^2 〗 ∫_0^z▒exp⁡〖(-t^2)dt〗 , Pasifik Journal of Mathematics, 9(1), 123-127.
  • Ramachandran, C., Vanitha, L., Kanas, S., 2018. Certain results on q- starlike and q-convex error functions, Mathematica Slovaca, 68(2), 361-368.
  • Silverman, H., 1997. Partial sums of starlike and convex functions, Journal of Mathematical Analysis and Applications, 209, 221-227.
  • Silvia, EM., 1985. On partial sums of convex functions of order α, Houston Journal of Mathematics, 11, 397-404.
Birincil Dil en
Konular Mühendislik
Bölüm Makaleler
Yazarlar

Orcid: 0000-0003-4570-4485
Yazar: İbrahim Aktaş (Sorumlu Yazar)
Kurum: Gümüşhane University
Ülke: Turkey


Tarihler

Yayımlanma Tarihi : 15 Temmuz 2019

Bibtex @araştırma makalesi { gumusfenbil538739, journal = {Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi}, issn = {2146-538X}, address = {}, publisher = {Gümüşhane Üniversitesi}, year = {2019}, volume = {9}, pages = {501 - 504}, doi = {10.17714/gumusfenbil.538739}, title = {Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine}, key = {cite}, author = {Aktaş, İbrahim} }
APA Aktaş, İ . (2019). Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine. Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi , 9 (3) , 501-504 . DOI: 10.17714/gumusfenbil.538739
MLA Aktaş, İ . "Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine". Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi 9 (2019 ): 501-504 <https://dergipark.org.tr/tr/pub/gumusfenbil/issue/46153/538739>
Chicago Aktaş, İ . "Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine". Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi 9 (2019 ): 501-504
RIS TY - JOUR T1 - Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine AU - İbrahim Aktaş Y1 - 2019 PY - 2019 N1 - doi: 10.17714/gumusfenbil.538739 DO - 10.17714/gumusfenbil.538739 T2 - Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi JF - Journal JO - JOR SP - 501 EP - 504 VL - 9 IS - 3 SN - 2146-538X- M3 - doi: 10.17714/gumusfenbil.538739 UR - https://doi.org/10.17714/gumusfenbil.538739 Y2 - 2019 ER -
EndNote %0 Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine %A İbrahim Aktaş %T Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine %D 2019 %J Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi %P 2146-538X- %V 9 %N 3 %R doi: 10.17714/gumusfenbil.538739 %U 10.17714/gumusfenbil.538739
ISNAD Aktaş, İbrahim . "Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine". Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi 9 / 3 (Temmuz 2019): 501-504 . https://doi.org/10.17714/gumusfenbil.538739
AMA Aktaş İ . Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine. Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi. 2019; 9(3): 501-504.
Vancouver Aktaş İ . Normalize Edilmiş Hata Fonksiyonunun Kısmi Toplamları Üzerine. Gümüşhane Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi. 2019; 9(3): 504-501.