ISSN: 2146-538X
e-ISSN: 2146-538X
Başlangıç: 2011
Yayın Aralığı: Yılda 4 Sayı
Yayıncı: Gümüşhane Üniversitesi
Kapak Resmi
       


TR Dizin Etik Kurallarla ilgili güncelleme hakkında bilgilendirme

25 Şubat 2020 tarihli ULAKBİM kararıyla, “Tüm bilim dalları için, etik kurul kararı gerektiren klinik ve deneysel insan ve hayvanlar üzerindeki çalışmalar için ayrı ayrı ETİK KURUL ONAYI alınmış olmalı, bu onay makalede belirtilmeli ve belgelendirilmelidir.” şartı getirilmiştir. Yazarlarımızın bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu şartı sağlamayan yayınlar kabul edilmemektedir.


DUYURU

1) Önümüzdeki yayın yılından itibaren dergimizin isim ve konu-kapsamında değişikliğe gidilmesi planlanmaktadır. Bu bağlamda öncelikli olarak Elektrik-Elektronik, Endüstri, Harita, İnşaat, Makine, Malzeme, Bilgisayar ve Yazılım, Çevre, Gıda, Orman/Orman Endüstri, Yer Bilimleri -Jeoloji, Jeofizik, Maden- mühendislikleri olmak üzere Mühendislik alanlarında uluslararası özgünlük taşıyan uygulamalı ve teorik, bilimsel derinliğe sahip nitelikli yayınlara ağırlık verilecektir. Bu alanların dışındaki diğer mühendislik alanlarından (Fizik, Matematik, Kimya, Genetik ve Biyomühendislik, Ziraat gibi) sunulan makaleler, konusuna göre Editörlük tarafından değerlendirilecek, mühendislik kapsamına girmeyen aday yayınlar kabul edilmeyecektir.


2) 1 OCAK 2022 tarihi itibariyle gönderilen aday yayınların benzerlik raporu toplamda %20 den az olmalı ve tek bir kaynaktan ise %4 oranından fazla olmamalıdır. Makale Gönderimi ve Telif Hakkı Devir Formu olmayan veya eksik olan aday yayınlar ile benzerlik oranı sınırlarını aşan aday yayınlar ön incelemeye alınmayacaktır. 

3) Dergimize yayın gönderecek yazarların GUFBD_makale_sablonu dosyasını dikkate alarak yayınlarını hazırlayıp yüklemeleri önemle duyurulur. Makale şablonuna uygun olmadan hazırlanan yayınlar düzeltilmek üzere yazara geri gönderilecektir. 

2022 - Cilt: 12 Sayı: 4