ISSN: 1307-9905
e-ISSN: 2602-2133
Başlangıç: 2010
Yayın Aralığı: Yılda 3 Sayı
Yayıncı: İdeal Kent Yayınları
Kapak Resmi
       

MAKALE GÖNDERECEK ARAŞTIRMACILARIN DİKKATİNE


*Dergimizdeki makale değerlendirme işlemlerinin yoğunluğu dolayısıyla makale kabul sürecinin geçici bir süreliğine kapatılması kararı alınmıştır. Yapılacak ikinci bir duyuruya kadar gelen makalelerin kabul edilmeyeceğini siz değerli yazarlarımıza bildiririz. Anlayışınız için teşekkür ediyoruz. (Özel sayı olması dolayısıyla 21. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi için gelen makaleler 31 Temmuz tarihine kadar kabul edilecektir.)


* 25 Şubat 2020 tarihli ULAKBİM kararıyla,"Tüm bilim dalları için (Sosyal bilimler dahil) etik kurul kararı gerektiren klinik ve deneysel insan ve hayvanlar üzerindeki çalışmalar için ayrı ayrı ETİK KURUL ONAYI alınmış olmalı, bu onay makalede belirtilmeli ve belgelendirilmelidir." şartı getirilmiştir. Dergimize makale gönderecek yazarların bu konuya dikkat etmeleri önemli olup, bu şartı sağlamayan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Çalışmalarınızı göndermenden önce lütfen www.idealkentdergisi.com adresini inceleyerek yazarlara notlar ve yayın etiği bölümlerini inceleyiniz.

2022 - Cilt: 13 Sayı: 36

Araştırma Makalesi

14. Fasılalı Geçiş Sistemlerinde Güvenli Geçiş Uygulamaları

Kitap İncelemesi

18. Bisiklet Mucizesi