Dergi Kurulları

Baş Editör

Doç. Dr. Turgut ÖZSEVEN TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 0000-0002-6325-461X Türkiye
Mühendislik, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar Yazılımı

Yardımcı Editör

Dr. Öğr. Üyesi Ebubekir YAŞAR TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ 0000-0002-0780-893X Türkiye
Kontrol Teorisi ve Uygulamaları, Mekatronik Sistem Tasarımı, Robotik

Teknik Editörler

Alan Editörleri

Prof. Dr. Elmina Gadirova
Department of Ecological Chemistry, Baku State University, Azerbaijan
elmina2010mail.ru

Prof. Dr. Fedai İnanır
Department of Physics, Yildiz Teknik University, Turkey
inanir@yildiz.edu.tr

Prof. Dr. Filiz Ersöz
Department of Industrial Engineering, Karabuk University, Turkey
fersoz@karabuk.edu.tr

Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaș
Department of Computer Engineering, Karabuk University, Turkey
ismail.karas@karabuk.edu.tr

Prof. Dr. Leila Akhvlediani
BAU International University, Georgia


Prof. Dr. Oğuz Fındık
Department of Computer Engineering, Karabuk University, Turkey
oguzfindik@karabuk.edu.tr

Prof. Dr. Shahnaz N. Shahbazova
Department of Information Technologies and Programming, Azerbaijan Tecchnical University, Azerbaijan
shahbazova@gmail.com

Prof. Dr. Yahya Altunpak
Department of Mechanical Engineering, Abant İzzet Baysal University, Turkey
altunpak_y@ibu.edu.tr

Prof. Dr. Zakaria Boumerzoug
Department of Mechanical Engineering, University of Biskra, Algeria

Assoc. Prof. Dr. Berna Saraçoğlu Kaya
Department of Chemical Engineering, Cumhuriyet University, Turkey
berna@cumhuriyet.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Cihat Yıldız
Department of Agricultural Machinery, Atatürk University, Turkey
cyildiz@atauni.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Enes Dertli
Department of Food Engineering, Bayburt University, Turkey
edertli@bayburt.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Esra Ucar Sozmen
Sivas Cumhuriyet University, Turkey
eucar@cumhuriyet.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Irada Dadashova
Department of Information Science, Baku State University, Azerbaijan
irada-dadashova@rambler.ru

Assoc. Prof. Dr. Jamshed Iqbal
Department of Electrical Engineering, University of Jeddah, Saudi Arabia
jamshed.iqbal@nu.edu.pk

Assoc. Prof. Dr. Kazım Hanbay
Department of Computer Engineering, Bingöl University, Turkey
kazimhanbay@gmail.com

Assoc. Prof. Dr. M. Emin Aydin
Department of Computer Science, University of the West of England, UK
Mehmet.Aydin@uwe.ac.uk

Assoc. Prof. Dr. Marina Nagervadze
Batumi Shota Rustaveli State University, Georgia
marinanagervadze@gmail.com

Assoc. Prof. Dr. Mete Çelik
Department of Computer Engineering, Erciyes University, Turkey
mcelik@erciyes.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Muharrem Düğenci
Department of Industrial Engineering, Karabuk University, Turkey
mdugenci@karabuk.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Murat Topal
Department of Environmental Engineering, Munzur University, Turkey
murattopal@munzur.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Nalan Demircioğlu Yıldız
Department of Landscape Architecture, Atatürk University, Turkey
yildiz@atauni.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Nuray Demir
Department of Agricultural Policy and Publication, Atatürk University, Turkey
ipcioglu@atauni.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Şükrü Yıldız
Department of Metallurgical and Materials Engineering, Ahi Evran University, Turkey
sukru.yildiz@ahievran.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Taner Ersöz
Faculty of Bussiness, Karabük University, Turkey
tanerersoz@karabuk.edu.tr

Assoc. Prof. Dr. Zaza Davitadze
Department of Computer Science, Batumi Shota Rustaveli State University, Georgia
zaza.davitadze@bsu.edu.ge

Assist. Prof. Dr. Ali Durmuş
Department of Electrical and Energy, Erciyes University, Turkey
alidurmus@erciyes.edu.tr

Assist. Prof. Dr. Ebubekir Yaşar
Department of Mechanical Engineering, Tokat Gaziosmanpaşa University, Turkey
ebubekir.yasar@gop.edu.tr

Assist. Prof. Dr. Guguli Dumbadze
Department of Biology, Batumi Shota Rustaveli State University, Georgia

Assist. Prof. Dr. Murat Canayaz
Department of Computer Engineering, Yuzuncu Yil University, Turkey
mcanayaz@yyu.edu.tr

Assist. Prof. Dr. Recep Özdağ
Department of Computer Engineering, Yuzuncu Yil University, Turkey
rozdag@yyu.edu.tr

Dr. Shahbaz Memon
Julich Supercomputing Centre, Germany

Dr. Murtadha Kanim Adea Al-Jeborry
University of Kufa, Iraq