Yayın Kurulu

Ackermann, Silke - Oxford University History of Science Museum, Oxford, UK silke.ackermann@hsm.ox.ac.uk

Ageron, Pierre – Université de Caen Normandie Laboratoire de Mathématiques, Caen, France 
pierre-marc.ageron@unicaen.fr

Agoston, Gabor – Georgetown University in Qatar, Department of History, Doha, Qatar 
agostong@georgetown.edu

Aktar, Mustafa - Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, İstanbul, Türkiye 
aktar@boun.edu.tr

Ata, Kaan - İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
kaan_ata@yahoo.com

Bir, Atilla – Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
atilabir@gmail.com 

Brentjes, Sonja – Max-Planck-Institut for History of Science (MPIWG), Berlin, Germany 
brentjes@mpiwg-berlin.mpg.de

Bret, Patrice - Centre Alexandre-Koyré, membre honoraire, Paris, France 
patrice.bret@yahoo.fr  

Crozet, Pascal – Université Paris-Diderot & Laboratoire Sphere (CNRS), Paris, France 
crozet@univ-paris-diderot.fr

Couto, Dejanirah – Ecole Pratique des Hautes Études en Sciences Sociales, Paris, France  
dejanirahcouto@gmail.com

Çökelez, Aytekin – İstanbul Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
cokelez@itu.edu.tr

Değer, Özkan - İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
ozdeger@istanbul.edu.tr

Dölen, Emre - Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi emekli öğretim üyesi, İstanbul, Türkiye emredolen@gmail.com

Etker, Şeref - Uzman Hekim, Emekli, T.C. Sağlık Bakanlığı, İstanbul, Türkiye 
serefetker@gmail.com

Fazlıoğlu, İhsan – Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
ihsanfazlioglu@gmail.com

Georgeon, François- CETOBaC (Centre d’Études Turques, Ottomanes, Balkaniques et Centrasiatiques) emekli öğretim üyesi, Paris, France 
georgeon@ehess.fr

Görkey, Şefik – Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
sgorkey@marmara.edu.tr

Günergun, Feza - İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
fezagunergun@yahoo.com

İpbüker, Cengizhan - İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
ipbuker@itu.edu.tr

Kaçar, Mustafa – Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
mustafa.kacar@gmail.com

Kadıoğlu, Sevtap - İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
sevtapk@istanbul.edu.tr

Küçük, Harun - University of Pennsylvania School of Arts and Sciences, Philadelphia, USA 
kucuk@sas.upenn.edu

Kırımer, Neşe - Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Eskişehir, Türkiye 
nkirimer@gmail.com

Kocaman, Meltem - İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
kocamanmeltem@gmail.com

Kuriyama, Shigehisa – Harvard University Radcliffe Institute for Advanced Study, Cambridge, MA, USA 
hkuriyam@g.harvard.edu

Martykanova, Darina – Universidad Autónoma de Madrid Faculty of Philosophy and Letters, Madrid, Spain 
darinamartykanova@yahoo.es

Nicolaïdis, Efthymios - National Hellenic Research Foundation, Athens, Greece 
efnicol@eie.gr

Sertöz, Ali Sinan – Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi, Ankara, Türkiye 
sertoz@bilkent.edu.tr

Şen, Ahmet Tunç - Columbia University, Department of History, New York, USA 
ats2171@columbia.edu

Topdemir, Hüseyin Gazi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Muğla, Türkiye 
topdemir@hotmail.com

Toprak, Zafer – Koç Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
ztoprak@ku.edu.tr

Unat, Yavuz – Kastamonu Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Kastamonu, Türkiye 
yunat@kastamonu.edu.tr

Varlık, Nükhet – Rutgers University School of Arts & Sciences-Newark, New Jersey, USA  
varlik@newark.rutgers.edu

Vlahakis, George – Hellenic Open University, Patra, Athens, Greece 
gvlahakis@yahoo.com

Yalçınkaya, Alper - Ohio Wesleyan University Sociology and Anthropology Department, Delaware, OH, USA 
mayalcin@owu.edu

Yıldız, Sara Nur, Max-Planck-Institut for History of Science (MPIWG), Berlin, Germany 
saranuryildiz@gmail.com

Zorlu, Tuncay - İstanbul Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
zorlu@itu.edu.tr

Dergi Yazı Kurulu

Baş Editör
GÜNERGUN, Feza, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
fezagunergun@yahoo.com 

Yazı Kurulu Üyeleri
BOSTAN, İdris, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
idrisbostan@gmail.com

CANATAR, Mehmet, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
mehmetcanatar@yahoo.com

KADIOĞLU, Sevtap, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye 
kadioglusevtap@gmail.com

KOCAMAN, Meltem, İstanbul Üniversitesi, İstanbul, Türkiye 
kocamanmeltem@gmail.com

ŞAHİNBAŞ ERGİNÖZ, Gaye, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye
gayesah@gmail.com

TERZİ, Arzu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İstanbul, Türkiye
arzuterzi@mynet.com

Dil Editörleri
BATES, Dorlan Gordon,İstanbul Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, İstanbul, Türkiye

NEWSON, Alan James, İstanbul Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, İstanbul, Türkiye

Creative Commons

88x31.png