e-ISSN: 2791-8645
Başlangıç: 2021
Yayımcı: Atatürk Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Laboratuvar Hayvanları Bilimi ve Uygulamaları Dergisi, Atatürk Üniversitesi tarafından yayınlanan hakemli, açık erişimli, sadece çevrimiçi olarak yayınlanan bir dergidir.

Laboratuvar Hayvanları Bilimi ve Uygulamaları Dergisi, Mart ve Eylül aylarında Türkçe ve İngilizce olmak üzere yılda iki kez yayınlanmaktadır.

Amaç, Kapsam ve Hedef Kitle

Laboratuvar Hayvanları Bilimi ve Uygulamaları Dergisi, laboratuvar hayvan bilimi ve uygulamaları alanında en yüksek bilimsel düzeydeki çalışmaları yayınlamayı hedeflemektedir. Dergi, klinik ve temel araştırma makaleleri, derleme makaleleri, editöre mektuplar ve vaka raporları yayınlamaktadır.

Derginin kapsamı, laboratuvar hayvanlarının kullanıldığı tıp, veterinerlik, diş hekimliği, su ürünleri yetiştiriciliği, tarım, eczacılık ve benzeri alanlarda laboratuvar hayvanlarıyla ilgili konuları kapsamakla birlikte bunlarla sınırlı değildir. Laboratuvar hayvanları ile ilişkili tüm disiplinleri kapsamaktadır.

Derginin hedef kitlesi, derginin kapsamındaki alanlarda çalışan ve bu alana ilgi duyan uzmanlar ve profesyonelleri içermektedir.

Content of this journal is licensed under a Creative Commons Attribution NonCommercial 4.0 International License

29929