ISSN: 2636-803X
e-ISSN: 2636-7823
Başlangıç: 2018
Yayımcı: Sakarya Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Click Here for English Page

Journal of Political Administrative and Local Studies (JPAL) Dergisine hoşgeldiniz. JPAL, Sakarya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünün bir yayın organıdır.

JPAL, Siyaset Bilimi, Yönetim Bilimi, Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Çalışmaları, Karşılaştırmalı Siyaset, Siyasi Tarih, gibi sosyal bilimin çeşitli konularında hazırlanmış akademik çalışmaları yayımlayan uluslararası hakemli ve akademik bir dergidir. Makale tam metinleri ve derginin tamamı açık erişim politikalarıyla uyumlu online erişime açıktır.

Dergimiz, çift kör hakem değerlendirme sistemini kullanmaktadır. Dergimizde başvuru ve hakem değerlendirmesi süreçlerinde herhangi bir ücret talep edilmemekte, hakemlere ve yazarlara herhangi bir telif ücreti ödenmemektedir. Hakem değerlendirmesinde yayına uygun kararı alan makaleler benzerlik kontrolünden geçirilir. Kaynakça hariç benzerlik oranı %15’in üzerinde çıkan makalelere, hakem değerlendirmesi olumlu olsa dahi yer verilememektedir.

Dergimize kabul edilen makale türleri aşağıda belirtilmiştir;

  • Araştırma Makalesi
  • Derleme Makalesi
  • Konferans Değerlendirmesi
  • Tartışma
  • Çeviri
  • Kitap İncelemesi

JPAL, DergiPark üzerinden tam açık erişime sahip bir dergidir. Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda iki kez elektronik ortamda yayınlanmaktadır. Yazarların, makalelerini DergiPark üzerinden açacakları kullanıcı hesabı ile iletmeleri beklenmektedir.