e-ISSN: 2149-8571
Başlangıç: 2015
Yayın Aralığı: Yılda 3 Sayı
Yayıncı: Kocaeli Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi, Ocak 2023 itibariyle sadece İngilizce yayın basımına başlayacaktır. Bu nedenle, 15.04.2022 tarihinden itibaren gönderilecek makalelerin İngilizce olarak gönderilmesi gerekmektedir.

 
Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi'nde Temel ve Klinik Tıp Bilimleri, Diş hekimliği, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Sağlıkla ilgili alanlarda eğitim, Ebelik, Spor Bilimleri ve Sporcu Sağlığı, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sosyal Hizmetler ve Psikoloji gibi alanlarda bilimsel yazılar yayımlanır. Etik kurallara uyumlu olarak hazırlanmış deneysel ve prospektif/retrospektif klinik çalışmalar, özgün araştırma, davetli derleme, olgu sunumu ve editöre mektup türündeki makaleleri yayımlamaktadır.

Dergiye makale göndermek isteyen yazarların, öncelikle Hakkında sayfasındaki dergi yayın politikasını ve Yazım Kuralları metnini incelemesi önerilmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi' ne gönderilecek derleme yazılarının, davetli olması şarttır. Davetli olmayan derleme yazıları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi, 31 Mayıs 2019 tarihi itibariyle DOAJ (Directory of Open Access Journals) dizinine kabul edilmiştir. DOAJ yüksek kaliteli, açık erişimli, hakemli dergilere dizin oluşturan ve erişim sağlayan uluslarası saygın bir çevrimiçi dizindir.

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi, 11 Ekim 2019 tarihi itibariyle TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin kapsamına alınmıştır.

2022 - Cilt: 8 Sayı: 2