Hakkında

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Dergisi  "Uygulamalı Sosyal ve Beşeri Bilimler" alanındaki çalışmaları kabul etmektedir. 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Dergisi, 6 ayda bir olmak üzere (Mart ve Eylül) yılda 2 sayı olarak yayınlanan, elektronik ortamda uygulamalı bilimlerle ilgili olan sosyal ve beşeri bilimler alanındaki taraflara ulaşmayı hedeflemektedir. Kısaltılmış adı “MAKÜ-Uyg. Bil. Derg.” olan dergi, bilimsel ve uluslararası hakemli bir dergi olup, yayım dili Türkçe ve İngilizce dilleridir. Uygulamalı Bilimler Dergisi, tüm uygulamalı bilimler yüksekokullarının ve uygulamalı bilimler fakültelerinin bünyelerindeki bölümlerden ve bu bölümler ile ilişkili uygulamalı sosyal ve beşeri bilimler kapsayacak şekilde üretilen özgün bilimsel çalışmaları yayınlamayı amaçlamaktadır.

Dergimizde yayımlanan çalışmalar için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Dergimiz açık erişim politikasına sahiptir. Dergimize gönderilen bilimsel çalışmaların yayın süreci 3 ila 9 ay arasında sürebilmektedir. Dergimiz sadece elektronik olarak yayınlanmaktadır. İntihal (benzerlik raporu) %20'yi geçmemelidir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Dergisi TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin tarafından izlenmektedir.