Hakkında

ÖNEMLİ UYARI

TÜBAV BİLİM DERGİSİ 2008 DEN BU TARAFA YAYIN HAYATINI FEN BİLİMLERİ, SOSYAL BİLİMLER VE SAĞLIK BİLİMLERİ ALANI OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR. TR DİZİN V.B. İNDEKSLERDE TARANMA ŞARTLARINDAN BİR TANESİ DE DERGİNİN BELİRLİ BİR ALANA YÖNELİK YAYIN YAPMASIDIR.

BU KAPSAMDA DERGİMİZ TR DİZİNDE DE YER ALABİLMESİ İÇİN DİĞER BÜTÜN ŞARTLARI TAŞIMAKTADIR. SADECE ALAN SINIRLAMASI GEREKMEKTEDİR DERGİMİZE BUNDAN BÖYLE SADECE MÜHENDİSLİK ALANINA AİT MAKALELER KABUL EDİLECEKTİR. DİĞER ALANLARA AİT MAKALELER KABUL EDİLMEYECEKTİR. 

DİĞER ALANLAR İÇİN TÜRK ARAŞTIRMA VAKFI TARAFINDAN YAYIN HAYATINA BAŞLAYACAK OLAN DİĞER DERGİLERDE DEĞERLENDİRME YAPILABİLECEKTİR. 
YAZAR, HAKEM, EDİTÖR VE VAKIF ÜYELERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR.

TÜBAV BİLİM DERGİSİ EDİTÖRLÜĞÜ

Türk Bilim Araştırma Vakfı (TÜBAV) desteğiyle  TÜBAV BİLİM DERGİSİ adıyla Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarını kapsayan yılda 4 sayı olarak 2008 yılından itibaren yayın hayatını sürdüren, hakemli, uluslar arası Türkçe yayın yapmayı hedeflemiş bilimsel bir dergidir. 2013 yılında TÜBİTAK ULAKBİM Dergi PARK sistemine dahil edilmiştir. Yazarlarca, bu sistemimizi kullanarak gönderilen çalışmalar değerlendirilmektedir.

TÜBAV Bilim Dergisi sistemine makale göndermek ve dergide yayınlanan makaleleri incelemek için bu linki takip edebilirsiniz https://dergipark.org.tr/tubav
 

ISSN: 1308 - 4941